Kolejne Powiatowe Targi Pracy za nami!

2023-04-24 14:09:45(ost. akt: 2023-04-24 14:41:52)

Autor zdjęcia: PUP w Piszu

W piątek, 21 kwietnia 2023r., w Hali Sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Piszu odbyły się kolejne Powiatowe Targi Pracy. Organizatorem wydarzenia, które odbyło się pod patronatem Starosty Piskiego był Powiatowy Urząd Pracy w Piszu.
Przedstawicieli pracodawców, instytucji oraz odwiedzających przywitali: Monika Ryży - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piszu, Andrzej Nowicki - starosta piski, Irena Jatkowska - przewodnicząca Rady Powiatu Piskiego, Marek Wysocki - wicestarosta piski, Waldemar Brenda - członek zarządu Starostwa Piskiego, Piotr Feliński - burmistrz Gminy Ruciane – Nida i Renata Sulewska - zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Piszu


— Liczymy, że znajdą Państwo tu tego, czego szukacie. Przedstawiciele firm i instytucji są do Państwa dyspozycji, proszę jak najlepiej wykorzystać ich obecność — zachęcali starostowie i dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piszu.

Oferty prezentowane przez wystawców były skierowane zarówno do osób szukających zatrudnienia, jak i do ludzi młodych wkraczających dopiero na rynek pracy.

Odwiedzający targi mogli zapoznać się z ofertami pracy takich branż jak: przemysłu drzewnego, gastronomiczno-hotelarskiej, usługowych, służb mundurowych (policji i wojska).

Dzięki bezpośrednim spotkaniom z przedstawicielami pracodawców odwiedzający mieli szansę zadawać pytania na temat firmy i warunków pracy. Uczestnictwo w Targach Pracy dało możliwość zapoznania się z aktualnymi ofertami i ze ścieżką kariery w danej firmie, o czym nie dowiemy się z ogłoszeń o pracę. Targi odwiedziło około 500 osób.

Celem Targów Pracy było także umożliwienie spotkań obywatelom Ukrainy obecnie mieszkającym w Polsce z lokalnymi pracodawcami otwartymi na zatrudnienie obcokrajowców.

Jednocześnie w punkcie konsultacyjnym utworzonym przez Urząd Pracy w Piszu odwiedzający Targi Pracy mogli zapoznać się z ofertami pracy za granicą (Europejskiej Sieci Zatrudnienia – EURES ok.200 ofert) oraz uzyskać istotne informacje na temat warunków pobytu i pracy za granicą.

Podczas wydarzenia można było także skorzystać z porad specjalistów instytucji z branży ubezpieczeń społecznych i prawa podatkowego.

— Cieszymy się niezmiernie, że po pandemicznej, trzy-letniej przerwie mogliśmy powrócić do dobrej tradycji organizacji Targów Pracy. To znakomita okazja do nawiązania bezpośrednich kontaktów z potencjalnymi pracodawcami oraz zaprezentowania swojej firmy i pozyskania przyszłych pracowników. Podczas tego wydarzenia zgromadziliśmy w jednym miejscu 25 wystawców, którzy zaprezentowali 96 miejsc pracy, 7 wakatów do Powiatowej Komendy Policji w Piszu oraz nieograniczony nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Dobrowolnej Zawodowej Służby Wojskowej — podsumowują organizatorzy.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5