Areszt za znęcanie się nad rodziną

2023-03-16 13:14:27(ost. akt: 2023-03-16 13:29:04)

Autor zdjęcia: pixabay

Policjanci zatrzymali 54-letniego mieszkańca Orzysza, który od ponad pół roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną. Bił, wyzywał, poniżał żonę i syna, wyganiał ich z domu i prowokował do kłótni. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
W niedzielę (12 marca br.) policjanci dwukrotnie interweniowali w jednym z mieszkań w Orzyszu. Otrzymali bowiem zgłoszenie, że do domu wrócił nietrzeźwy mąż, który bez powodu wszczął awanturę i rzucił telefonem w dorosłego syna.

Przed przyjazdem policyjnego patrolu sprawca przemocy oddalił się. Wrócił kilka godzin później i sytuacja powtórzyła się. Tym razem policjanci zastali nietrzeźwego 54-latka w domu. W trosce o życie i zdrowie domowników zdecydowali o jego zatrzymaniu — informuje nadkom.Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych 54-letni mieszkaniec Orzysza usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną i pełnoletnim synem.

Mężczyzna stosował przemoc w rodzinie od lipca ubiegłego roku. W tym czasie wszczynał awantury w trakcie których stosował też przemoc fizyczną popychając najbliższych, ściskając za ręce oraz za kark. Demonstrując swoją siłę 54-latek szarpał też najbliższych za ubrania, a to tego groził im pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała. W lipcu 2022roku sprawca wszczął awanturę z synem bijąc go rękoma oraz czajnikiem po głowie i ciele. W trakcie tej kłótni popchnął syna na ścianę i meble oraz dłońmi wciskał mu oczy i dusił za szyję, powodując u niego obrażenia ciała w postaci licznych zadrapań i zasinień — relacjonuje rzeczniczka.

Decyzją sądu sprawca przemocy został tymczasowo aresztowany na okres 3miesięcy. Za znęcanie się nad rodziną 54-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5