Zmiana warty w Mazurze Pisz. Pyczot nowym trenerem

2023-01-31 07:40:00(ost. akt: 2023-01-31 07:50:01)
Kamil Pyczot, nowy trener seniorów Mazura Pisz

Kamil Pyczot, nowy trener seniorów Mazura Pisz

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

FUTBOL/// Seniorzy Mazura Pisz poznali swojego nowego trenera. Został nim pochodzący z Białegostoku, 42-letni Kamil Pyczot. Co jeszcze wiemy o nowym szkoleniowcu piszan?
Między innymi to, że może pochwalić się licencją UEFA B. W ostatnich latach pracował m.in. w Akademii Junior Ełk oraz jako drugi trener Mazura Wydminy. W środowisku piłkarskim kojarzony jest jako bardzo solidny fachowiec, potrafiący oddać swym podopiecznym całe serducho. Czy to wystarczy, by pomóc uciec Mazurowi Pisz z 15., przedostatniego miejsca w tabeli klasy okręgowej?

Jesteśmy dobrej myśli. Trener Kamil rozpoczął okres przygotowawczy z drużyną blisko 2 tygodnie temu. Do pracy zabrał się bardzo szybko. Pierwszą jednostkę treningową odbył z zawodnikami już chwilę po ich poznaniu. Aktualnie seniorzy pracują 3 razy w tygodniu – słyszymy w zarządzie klubu, który kończy właśnie kompletowanie listy sparingpartnerów.

Nowemu szkoleniowcowi życzymy wytrwałości oraz sukcesów w nadchodzącej rundzie wiosennej. Witamy na pokładzie – mówią działacze Mazura, którego seniorzy w ostatnich miesiącach dowodzeni byli przez Aleksandrę Grajko i Łukasza Barańskiego (fachowców cenionych zwłaszcza za pracę z najmłodszymi grupami piskich piłkarzy).

Nikt w klubie jednak nie ukrywał, że ów duet trenerski jest rozwiązaniem tymczasowym. Koniecznym po zrezygnowaniu z funkcji wieloletniego trenera - Sebastiana Poświaty (obecnie gra w Orle Kolno).

kk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5