W nowy rok z kopyta! Jeziorowcy zdublowali Lubliniankę

2023-01-09 09:35:10(ost. akt: 2023-01-10 08:24:32)
Kolejny spektakularny sukces TSK. "Pudło" II ligi coraz bliżej?

Autor zdjęcia: TSK Roś Pisz

KOSZYKÓWKA/// Kibice TSK Roś nie mogli wyobrazić sobie lepszego rozpoczęcia 2023 roku. „Jeziorowcy” po prostu zmietli Lubliniankę Lublin z piskiego parkietu (104:49).
Gospodarze, niesieni dopingiem kibiców zebranych w hali SP 4 w Piszu, byli faworytem pierwszego tegorocznego starcia w II lidze koszykówki. Przeciwników okupujących ostatnie miejsce w tabeli nikt jednak nie miał zamiaru lekceważyć. To, że potrafią zawiesić poprzeczkę wysoko, pokazali m.in. w poprzednim pojedynku ww. drużyn (w Lublinie miejscowi przegrali 72:77).

Tym razem starcie było znacznie mniej wyrównane. „Jeziorowcy” już od pierwszych sekund zaznaczyli swą dominację na parkiecie. Minęła chwila i… już prowadzili 8:0. Kolejne minuty płynęły, a podopieczni trenera Romana Skrzecza grali jak w transie. Kwartę otwierającą wygrali 30:15, drugą 27:12, trzecią 19:10, a czwartą – 28:12. Tablica wyników wskazała ostatecznie mówiące wiele 14:49.

Tak wysoko w minionej kolejce nie wygrał nikt, a i w całym dotychczasowym sezonie ze świecą szukać przewagi 55 punktów.

Na piękne zwycięstwo TSK Roś Pisz złożyli się: Mateusz Bessman 17 (7 zb., 7 as.), Mikołaj Lackowski 17 (9 zb.), Pavlo Bondarenko 14 (16 zb.), Jakub Stanisławajtys 10, Patryk Andruk 10 (9 zb.), Maks Turski 9, Kacper Rogalski 7, Jan Świtaj 6 (8 zb.), Jakub Pellowski 5, Patryk Zapert 5, Mateusz Kazimierczuk 4, Rafał Moroz.

Po triumfie nad Lublinianką piszanie plasują się wciąż na 5. miejscu w 15-zespołowej stawce II ligi. Do podium niedaleko. Zwłaszcza, ze 4. Żubry Białystok mają tyle samo, 26 punktów, a 3. Tur Bielsk Podlaski ma ledwie „oczko” więcej”. Sam szczyt też nie jest aż tak daleko: liderzy z Pruszkowa mają 29 punktów, a wiceliderzy z Warszawy 28.

Czy „Jeziorowcom” uda się przedrzeć bliżej prestiżowego „pudła”? Duże znaczenie ma najbliższe wyjazdowe starcie z Trójką Żyrardów, do którego dojdzie 14 stycznia.