Weekend w Praniu. Muzeum zaprasza na koncerty

2022-08-11 10:41:51(ost. akt: 2022-08-11 11:13:33)

Autor zdjęcia: JTGfoto.pl - Fotografia Jakub Tomasz Gwiazdowski

Piosenki Agnieszki Osieckiej, klasyka tanga w nowej odsłonie i poezja K.I.Gałczyńskiego to propozycja na zbliżający się weekend. Na scenie w Leśniczówce Pranie wystąpią zespół Kagyuma, Tango Attack i Grażyna Barszczewska.
Koncert Kagyuma - piosenki Agnieszki Osieckiej. Sobota, 13 sierpnia, godz.18.00

Wystąpią: Kama Salach - wokal, fortepian, instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne; Agata Majewska-Ostrowska – wokal, ukulele; Julia Kulpa - wokal, śpiew alikwotowy, tank drum, melodyka, ukulele, instrumenty klawiszowe; Marta Mackiewicz - wokal, instrumenty klawiszowe


Kagyuma to kobiecy kwartet tworzący sound theatre w oparciu o harmonijne brzmienia wokalne i ciekawe instrumentarium, którego głównym źródłem inspiracji jest minimalizm, muzyka jazzowa, skandynawska i etniczna przełamane elektronicznym, mocno współczesnym brzmieniem. Kwartet jest laureatem Nagrody WARTO 2018 przyznawanej dla najbardziej obiecujących młodych artystów. Wykonają piosenki z płyty „Okularnice” poświęconej pamięci Agnieszki Osieckiej.

(…) Wspólnie zaaranżowały kilka jej sztandarowych tekstów, które były muzycznymi przebojami. W awangardowy, wręcz etniczny sposób prezentują słynną „Balladę o pancernych” znaną też jako „Deszcze niespokojne” wykonywaną przez Edmunda Fettinga. Jest „Polska Madonna”, „Zielono mi” czy „Nim wstanie dzień”. Całość niezwykle oryginalna, nieco udziwniona, ale babeczki mają pomysł na sprzedanie swoich talentów. Ciekawe, co by na to powiedziała Osiecka? — pisał w recenzji Przemysław Bogusz.
Bilety: 50 zł

Muzyka u Gałczyńskiego. Niedziela, 14 sierpnia, godz.17.00

Poezja K. I. Gałczyńskiego w interpretacji Grażyny Barszczewskiej.
Muzyka: Alina Mleczko – saksofon i Tango Attack (Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, Grzegorz Bożewicz - bandoneon, Piotr Malicki – gitara). Utwory Carlosa Gardela czyli klasyka tanga w nowej odsłonie.


Carlos Gardel (1890-1935) – argentyński śpiewak francuskiego pochodzenia jest tym, który wprowadził lirykę do wcześniej czysto instrumentalnego tanga argentyńskiego, stając się ojcem piosenki tanga. Gardel na nowo odczytany przez Alinę Mleczko to nieco przewrotny powrót do wersji instrumentalnych pięknych linii wokalnych jego utworów z ich jednoczesnym uwspółcześnieniem przez nowatorskie aranżacje. O saksofonistce Alinie Mleczko, znanej z charakterystycznej barwy dźwięku wymykającej się ustalonym kanonom klasycznego brzmienia, pisano w czasopiśmie Kamerton:
„nieprzeciętny muzyk, który nawet na najprostszej melodii odciska swoje piętno. Potrafi opowiadać, stworzyć odpowiedni nastrój. Każda fraza jest bardzo naturalna, bardziej wyśpiewana niż zagrana.”

Artystce będą towarzyszyli znani z wielu wykonań na prańskiej scenie muzycy zespołu Tango Attack.

Bilety: 25 zł (normalny), 20 zł (dla rodzin z dziećmi do lat 18)

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5