Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych: Dziękujemy!

2022-05-11 12:00:00(ost. akt: 2022-05-11 11:57:03)
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

Autor zdjęcia: istock

Maj to miesiąc szczególny w kalendarzu ochrony zdrowia, gdyż przypadają w nim dwa święta: 8 maja — Dzień Położnej i 12 maja — Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki.
W obecnych czasach pielęgniarki i położne stanowią jedną z najliczniejszych grup zawodowych, a ich rola jest nieoceniona w polskim systemie ochrony zdrowia. Zawody te obdarzone się zaufaniem społecznym.

Profesja, którą wykonują pielęgniarki i położne wymaga od nich nie tylko wiedzy i umiejętności, wysokich kwalifikacji oraz podążania za postępem w medycynie. Panie pielęgniarki i położne towarzyszą naszym pacjentom w procesie narodzin, leczenia, ale także w tak trudnym momencie, kiedy pacjent umiera. Są zawsze blisko, pełne wyrozumiałości i profesjonalizmu oraz empatii w opiece nad pacjentem.

Piski szpital może poszczycić się wysokim poziomem wykształcenia pań pielęgniarek, położnych i panów pielęgniarzy, którzy ciągle doskonalą swą wiedzę na studiach, specjalizacjach, kursach kwalifikacyjnych co przekłada się na wysoki poziom opieki nad pacjentami.

— Oddziały szpitalne Szpitala Powiatowego w Piszu są otwarte dla wszystkich pacjentów — tych dorosłych, nad którymi sprawują opiekę panie pielęgniarki i panowie pielęgniarze i tych malutkich, gdzie na świat pomagają im przyjść panie położne — mówi dr Małgorzata Karpińska-Karwowska, naczelna pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Piszu.

W piskim szpitalu funkcjonuje dziesięć oddziałów: Szpitalny Oddział Ratunkowy, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, Oddział Wewnętrzny, Oddział Chirurgii Ortopedyczno-Urazowy, Oddział Chirurgii Ogólnej, Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii, Blok Operacyjny, Oddział Dziecięcy, Oddział Neonatologiczny i Oddział Położniczo-Ginekologiczny oraz Poradnie Specjalistyczne i Zespoły Ratownictwa Medycznego.

— Nasz szpital oferuje szeroką gamę zabiegów specjalistycznych, diagnostyki i leczenia, podczas których pielęgniarki i położne współpracują z lekarzami, uczestnicząc w procesie terapeutycznym i leczniczym pacjentów — dodaje dr Małgorzata Karpińska-Karwowska.

Za ten trud, profesjonalizm i odpowiedzialną pracę, bardzo Wam dziękujemy.

W przededniu tak pięknego święta życzymy Paniom Położnym, Pielęgniarkom i Pielęgniarzom aby każdy dzień poświęcony drugiemu człowiekowi dawał radość i satysfakcję. W życiu osobistym życzymy realizacji planów, pomyślności, spełnienia wszystkich marzeń oraz samych pogodnych dni.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5