„Bitwę pod Grunwaldem” wygrała… piska Piłeczka!

2022-04-26 09:00:00(ost. akt: 2022-04-26 08:26:51)
Piłeczka nie dała szans rywalom z GKS (14:4)

Piłeczka nie dała szans rywalom z GKS (14:4)

Autor zdjęcia: Piłeczka Pisz

TENIS STOŁOWY/// Kolejny punktowy skalp piskiej Piłeczki. Nasi tenisiści stołowi dość gładko rozprawili się na wyjeździe z GKS Grunwald. Zwycięska passa trwa!
Druga część sezonu w III lidze tenisa stołowego została zdominowana przez piskie rakietki. Warto bowiem przypomnieć, że niewiele przed zeszłoweekendowym wyjazdem Piłeczka ucieszyła kibiców m.in. triumfami z KS Wicher Gwiździny (7:11), UKS Tempo 25 Olsztyn (10:8), KS Dekorglass IV Działdowo (7:11), LZS Lubawa (14:4) i Mlexer II Elbląg (11:7).

Rozmiar wygranej z GKS Grunwald nie pozostawia wiele miejsca na wątpliwości. Na widowiskowy rezultat (14:4) złożyli się Sebastian Nogacki (4,5 pkt), Paweł Zieliński (3,5 pkt), Łukasz Mikucki (3,5 pkt) oraz Waldemar Pawelczyk (2,5 pkt).

Cały mecz był pod nasza kontrolą, a dużym krokiem do finalnego zwycięstwa okazały się dwa wygrane deble – słyszymy w Piłeczce, która może czuć pokaźny niedosyt spowodowany punktami straconymi w jesiennej części sezonu.

Gdyby nie ówczesne problemy kadrowe (związane m.in. z kwestiami pandemicznymi czy kryzysem na granicy polsko-białoruskiej), które przełożyły się na porażki z Elblągiem i Lidzbarkiem Warmińskim, dziś piszanie – być może – zacieraliby już ręce na awans do II ligi. Bo od strony sportowo-finansowej, jak sami przekonują, czują się na nią gotowi (duża w tym zasługa wierzących w ich umiejętności sponsorów).

Szkoda tych straconych wcześniej punktów. Teraz, gdy „wskoczyliśmy na swoje tory”, pierwsze, jedyne premiowane awansem miejsce, jest już poza naszym zasięgiem – mówią piszanie, którzy 3 maja zmierzą się z liderem ligi, wspomnianym Lidzbarkiem Warmiński.

Zapowiada się trudna przeprawa, bo do tej pory jeszcze ani razu nie przegrali. Mecz ten nie przyniesie zmian na szczycie tabeli, ale chcemy pokazać fajne widowisko. Z dobrym tenisem i młodymi zawodnikami liczącymi się na ogólnopolskich i światowych arenach – podsumowuje ekipa Piłeczki.
Pierwszy serwis na sali sportowej SP 4 w Piszu o godzinie 11:00.

Kamil Kierzkowski

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5