Nie przechodźmy obojętnie. Reagujmy!

2021-12-22 03:36:32(ost. akt: 2021-12-22 07:32:47)
Niskie temperatury są szczególnie uciążliwe, a mogą okazać się śmiertelne dla osób mieszkających w trudnych warunkach

Niskie temperatury są szczególnie uciążliwe, a mogą okazać się śmiertelne dla osób mieszkających w trudnych warunkach

Autor zdjęcia: policja.gov.pl

Niskie temperatury, zwłaszcza w nocy, to zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych i samotnie mieszkających. Zagrożenie to dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. — Nie przechodźmy obojętnie. Zareagujmy, wystarczy zadzwonić na numer 112 — apelują piscy policjanci.
W okresie jesienno – zimowym policjanci systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą znaleźć schronienie i bezpiecznie przetrwać zimę.

Pamiętajmy, że naszym wspólnym obowiązkiem jest dbałość o życie i zdrowie drugiego człowieka. Dlatego każdy śpiący na ławce, osłabiony czy nietrzeźwy człowiek to sygnał działania nie tylko dla mundurowych, ale także dla każdego przechodzącego obok obywatela, który powinien w tym momencie powiadomić odpowiednie służby.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu piskiego, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka.

Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Informujmy o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, bądź przebywającej w altankach ogrodowych, czy pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Zgłoszenia można przekazywać pod numer telefonu 112. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie — apelują piscy policjanci.

Jak co roku w naszym województwie od 1 listopada uruchomiona została całodobowa, bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych, która będzie czynna do 31 marca przyszłego roku.

Niezmiennie od wielu już lat funkcjonuje ona pod numerem telefonu: 800 165 320. Dzwoniąc pod ten numer można uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej, prawnej i medycznej na terenie całego województwa.

Pamiętajmy, że ten jeden telefon może uratować komuś życie.

KPP Pisz
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5