Promile i narkotyki na piskich drogach

2021-10-11 11:00:00 (ost. akt: 2021-10-11 10:26:34)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Mimo policyjnych apeli oraz informacji medialnych o tragediach na drogach, kierowcy wciąż jeżdżą pod znacznym działaniem alkoholu oraz narkotyków. W miniony weekend piscy policjanci zatrzymali aż sześciu nieodpowiedzialnych kierowców.
Mundurowi zatrzymali dwóch kolejnych kierowców jadących pod działaniem narkotyków. Oznacza to, że w trakcie minionego tygodnia policjanci wyeliminowali z ruchu aż 6 kierujących, którzy byli pod działaniem środków odurzających.

Jednego z nich zatrzymali do kontroli drogowej w sobotę (9 października) po godz. 21.00 w Piszu na ul. Grunwaldzkiej. Był to 47-letni mieszkaniec Pisza kierujący pojazdem marki Opel. Mężczyzna przyznał się, że dzień wcześniej palił marihuanę. Natomiast drugiego z kierowców zatrzymali w niedzielę (10 października) po godz. 10.00 w Rucianem – Nidzie. Był nim 19-latek, który kierował volkswagenem.

W obu przypadkach funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawa jazdy i pobrali krew do dalszych badań. Jeśli potwierdzą one, że kierujący znajdowali się pod działaniem narkotyków grozi im wówczas kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Nieodpowiedzialnym kierującym okazał się także 60-letni mieszkaniec Białej Piskiej jadący pojazdem marki Citroen. Mężczyzna ten miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę po godz.18.00 dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu na trasie Pisz - Biała Piska w okolicach miejscowości Kaliszki. Kierującemu citroenem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W tym niechlubnym gronie nie zabrakło też rowerzystów będących "pod wpływem". Policjanci z Rucianego – Nidy zatrzymali ich aż trzech.

Pierwszego skontrolowali w sobotę po godz. 1.00 w Rucianem - Nidzie. Jednośladem jechał 49-letni mieszkaniec tego miasta, który miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Drugiego funkcjonariusze ujawnili w godzinach popołudniowych w miejscowości Onufryjewo. Rowerem jechał 63-letni mężczyzna, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trzeciego patrol zatrzymał do kontroli w niedzielę po godz. 17.00 w miejscowości Wygryny. 33-letni rowerzysta miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie — informuje nadkom.Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu lub grzywny nie niższej niż 50 złotych.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5