Kierowco, ostrożnie! Dzikie zwierzęta na drogach!

2021-10-08 04:46:12 (ost. akt: 2021-10-08 05:03:11)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Za oknem coraz częściej mglisto, ciemno i deszczowo. Pogarszają się warunki atmosferyczne oraz drogowe. Coraz częściej też na drogach powiatu piskiego dochodzi do wypadków z udziałem dzikich zwierząt.
Jedno z takich zdarzeń miało miejsce we wtorek (5 października) przed godz. 18.00 na trasie Pisz-Snopki. Kierujący pojazdem marki VW Passat, jadąc od strony Snopek, uderzył w jelenia, który nagle wtargnął na jezdnię z lewej strony. Podobne zdarzenie miało miejsce w środę (6 października) przed północą na trasie Maldanin-Jeglin. Jadący tą drogą kierowca samochodu ciężarowego marki Volvo także uderzył w jelenia. Na szczęście w zdarzeniach tych nie ucierpiała żadna osoba.

Policjanci przypominają, że podróżując drogami leśnymi, warto stosować zasadę ograniczonego zaufania. Administratorzy dróg ustawiają znaki ostrzegające o zwierzynie w miejscach, gdzie jej ruch jest intensywny. Pamiętajmy jednak, że zwierząt te znaki nie obowiązują i same wybierają drogi, którymi się poruszają.

Wiele osób przemieszcza się nocą, ceniąc sobie mniejszy ruch na drodze. Jednak na terenach leśnych, ruch zwierząt o tej porze zdecydowanie się zwiększa. Weźmy to pod uwagę.

— Pamiętajmy zatem, że na drodze najważniejsze jest skupienie i rozwaga kierowcy. Prędkość dostosowujemy nie tylko do warunków atmosferycznych, ale przede wszystkim do warunków panujących na drodze — apelują policjanci.

KPP w Piszu2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5