W trosce o ekologię. Orzyska akcja CZYSTA GMINA już jutro!

2021-04-22 08:00:00(ost. akt: 2021-04-22 05:39:49)

Autor zdjęcia: UM Orzysz

Trwa pandemia — jest mniej ludzi na ulicach, a śmieci wokół coraz więcej. Skąd się biorą? Kwitną na wiosnę? Chociaż tego jednego dnia nie bądźmy na nie obojętni. Posprzątajmy! Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.
Wielkie sprzątanie organizuje Gmina Orzysz. Akcja pn. CZYSTA GMINA odbędzie się jutro (sobota, 24 kwietnia). CZYSTA GMINA to efekt działania jednego z młodych mieszkańców Orzysza – Marcina Szukiecia, który rzucił wyzwanie wszystkim mieszkańcom, a jej organizacji podjął się lokalny samorząd.

Już teraz możemy przyznać, że akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Udział w wydarzeniu potwierdziło już blisko 600 osób, w tym 19 sołectw, 11 grup mieszkańców, wszystkie działające na terenie gminy jednostki OSP i wiele osób, które postanowiły indywidualnie przyłączyć się do akcji — czytamy na oficjalnym fanpage Urzędu Miejskiego w Orzyszu.

Jak informują urzędnicy wsparcie akcji zadeklarowało także liczne grono sponsorów, a są to: KOMA EŁK, Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami, ZUOK Spytkowo, Nadleśnictwo Drygały, Nadleśnictwo Giżycko, Lokalna Grupa Działania "Mazurskie Morze", PPHU "Mroczkowski", Zakład Usług Komunalnych w Orzyszu i Firma Arys Zbigniew Wandachowicz.


Do akcji może przyłączyć się każdy mieszkaniec. "Wystarczy przyjść w sobotę o godz. 10.00 na Plażę Miejską w Orzyszu, założyć rękawice, wziąć worek w rękę i ruszyć wspólnie z nami w okolice jeziora. Po akcji, na wszystkich uczestników czeka także ognisko. Zapraszamy"— zachęcają organizatorzy.
Dla osób chętnych w ramach jutrzejszej akcji zostanie zorganizowany także "Spływ kajakowy rzeką Orzyszą - za worek śmieci".

Brawo Orzysz! Z radością kibicujemy akcji CZYSTA GMINA - Gazeta Piska wspólnie z Gazetą Olsztyńską objęła nad nią patronat medialny - relację z jej przebiegu zamieścimy na naszej stronie internetowej oraz w piątkowym (30 kwietnia) papierowym wydaniu naszej gazety.

Elżbieta Żywczyk


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5