Dzielnicowy uratował życie bezdomnemu?

2021-01-18 18:12:28 (ost. akt: 2021-01-18 18:23:28)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay

Piski dzielnicowy zauważył w jednym z pustostanów skrajnie wychłodzonego mężczyznę. Jego twarz i dłonie były już mocno zasinione, trudno było nawiązać z nim logiczną rozmowę. Mundurowy zareagował błyskawicznie, a 45-latek w poważnym stanie został zabrany do szpitala.
W trakcie kilku ostatnich dni, kiedy temperatura powietrza gwałtownie spadła, policjanci zwracają baczną uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Kontrolują piwnice, pustostany, dworce, działki ogrodowe oraz miejsca zgłoszone przez mieszkańców.

W niedzielne, bardzo mroźne popołudnie, dzielnicowy z Pisza sprawdzał w swoim rejonie służbowym miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Wiedział, że w jednym z pustostanów na terenie miasta często przebywają osoby bezdomne. Policjant postanowił zajrzeć do tego budynku.

W korytarzu zauważył leżącego na podłodze mężczyznę w średnim wieku. Miał podkurczone nogi i widać było, że nie może samodzielnie się przemieszczać. Mężczyzna ten posiadał wyraźnie zasinioną już twarz i dłonie. Policjant miał trudność w nawiązaniu z nim logicznej rozmowy. Wiele wskazywało na to, że mężczyzna ma odmrożenia kończyn. Z uwagi na zagrożenie życia dzielnicowy wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało 45-latka do szpitala.

Po dokładnym sprawdzeniu pustostanu policjant zauważył jeszcze jednego mężczyznę w wieku 46 lat. Ten czuł się dobrze i odmówił jakiejkolwiek pomocy.

Kilka godzin później patrol ponownie sprawdził ten pustostan. W dalszym ciągu przebywał tam 46-letni mężczyzna. Czuć było od niego alkohol. W trosce o jego zdrowie policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Ze względu na realne zagrożenie jego życia funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu 46-latka w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia.

Można także skorzystać z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i nanieść w konkretnym miejscu zagrożenie pod nazwą „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Takie anonimowe zgłoszenie policjanci zweryfikują, a w przypadku potwierdzenia zgłoszenia podejmą stosowne czynności, aby pomóc tej osobie.

KPP w Piszu

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nie wierze #3044256 | 81.15.*.* 19 sty 2021 11:24

    baju, baju bede w raju, to ma poprawic wizerunek policji?

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

  2. brawo bezdomni! #3044029 | 176.105.*.* 18 sty 2021 22:29

    Oni, czyli bezdomni robią dobrą robotę, czyli jak mawiają anglosasi :"good job" Oni, mianowicie siusiają i walą kupy, pod okolicznymi drzewkami i krzaczkami, ku zadowoleniu okolicznych piesków i ich właścicieli,czyli tzw."psiarzy", bo pieski te mają co wąchać i co lizać, a właściciele, którzy im mordy liżą, też!! smacznego!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5