Spełniam się w roli sołtysa

2020-02-21 12:30:00 (ost. akt: 2020-02-21 12:28:58)
Katarzyna Cybula, sołtys Drygał

Katarzyna Cybula, sołtys Drygał

Autor zdjęcia: UM w Białej Piskiej

Kto zostanie SuperSoltysem Powiatu Piskiego? Jak na razie zapowiada się zacięta rywalizacja. Na prowadzenie wysunęła się Anna Murawska z Nowych Drygał.
Pani Katarzyna Cybula pełni jednocześnie funkcję sołtysa Drygał i radnej gminy Biała Piska. To jej pierwsza kadencja na obu tych stanowiskach. — Nie jest łatwo, ale jak na razie daję sobie radę — przyznaje. Dla pani Katarzyny nie ma rzeczy niemożliwych. To typ społecznika, pełnego pomysłów, energii i chęci do działania. — Jak za coś się zabiorę, to muszę to dokończyć. Nie ma zmiłuj — mówi otwarcie. — Pełnię funkcję sołtysa dopiero rok. Przede mną jeszcze 4 lata i zapewne dużo wyzwań. Do tej pory moją największą dumą jest Koło Gospodyń Wiejskich „Drygalanki”, pierwsze w gminie Biała Piska, które stało się inspiracją dla pań z innych sołectw. Jestem jego inicjatorką. Koło działa od stycznia 2019 roku i prężnie się rozwija. Na początku było 11 Drygalanek, a teraz już 20. Dzięki wskazówkom pani burmistrz udało nam się pozyskać fundusze na stroje ludowe. Bierzemy udział w różnych imprezach. Odwiedzamy szkoły, reprezentujemy naszą gminę, śpiewamy, pieczemy pierniki, zajmujemy się rękodziełem. Podtrzymujemy nasze tradycje i jestem bardzo dumna z moich dziewczyn — cieszy się pani Katarzyna.

Nasza kandydatka do tytułu SuperSołtysa przyznaje, że robi to, co lubi:— Spełniam się w tym. Mieszkańcy nie narzekają na współpracę ze mną, co jest dla mnie najważniejsze. Zresztą wszystkich traktuje na równi i do każdego wyciągnę pomocną dłoń. Wiem, że to dopiero początki, ale jestem pewna, że przy pomocy pani burmistrz i mieszkańców uda się naprawdę wiele zdziałać. W planach mamy na przykład utworzenie przedszkola w Drygałach dla dzieci od 2,5 lat. Pierwsze spotkanie w tej sprawie już się odbyło. Przed nami kolejne. Jestem dobrej myśli. Muszę się jeszcze pochwalić, że mieszkańcy Drygał wspierają naszego słynnego dzielnicowego, który pomaga chorym dzieciom. Własnymi siłami stworzyliśmy metalowe serce, które stanie w centrum sołectwa przy słupie ogłoszeniowym, i do którego mieszkańcy będą mogli wrzucać plastikowe nakrętki.

Pani Katarzyna Cybula bierze udział w naszym plebiscycie na SuperSołtysa. Przypomnijmy. Od kilku tygodni szukamy najaktywniejszych liderów sołectw. Głosowanie kończmy 2 marca o godz. 23.59.
Beata Smaka

Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej z Gazetą Piską tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5