Pijany traktorzysta jechał środkiem drogi

2019-12-12 08:56:56 (ost. akt: 2019-12-12 09:01:44)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat.
Takie konsekwencje grożą 46-letniemu mieszkańcowi Rucianego-Nidy, który kierował ciągnikiem rolniczym marki Kubot. Traktorzysta jechał ulicami miasta. Zwrócił na siebie uwagę policyjnego patrolu jadąc całą szerokością drogi. Funkcjonariusze zatrzymali ciągnik do kontroli drogowej.

Nie mieli żadnych wątpliwości, że kierowca jest nietrzeźwy, bo wyraźnie czuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny potwierdziły przypuszczenia policjantów. Okazało się bowiem, że 46-latek ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący przyznał się policjantom, że tego dnia spożywał alkohol.

Wykonując dalsze czynności z udziałem nietrzeźwego traktorzysty funkcjonariusze ustalili, że nigdy nie posiadał on uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym. W tej sytuacji pojazd został przekazany dla wskazanej osoby mającej stosowne uprawnienia.

Mieszkaniec Rucianego- Nidy za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

KPP Pisz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5