Wypadek i kierowcy "pod wpływem", czyli weekend na piskich drogach

2019-07-08 09:17:16 (ost. akt: 2019-07-08 13:29:27)
Wypadek drogowy, 4 nietrzeźwych kierujących, kierowca pod wpływem narkotyków i zatrzymane prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. To policyjny bilans minionego weekendu na piskich drogach.
Do wypadku drogowego doszło w sobotę (6 lipca br.) przed godz. 9.00 w miejscowości Piaski, gm. Ruciane – Nida, gdzie kierujący pojazdem marki BMW uderzył w przydrożne drzewo.

— Jak ustalili policjanci, pracujący na miejscu zdarzenia, 24-letni mieszkaniec Zambrowa, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad autem i uderzył bokiem pojazdu w drzewo — informuje kom. Anna Szypczyńska z KPP w Piszu.

— Kierowca był nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna przewieziony został do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że doznał ogólnych potłuczeń. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia — dodaje.

To nie jedyny nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez policjantów w miniony weekend.

W sobotę (6 lipca br.) tuż po północy w Piszu na ul. Wyzwolenia patrol zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Ford Focus. Kierującym był 33-letni mieszkaniec Warszawy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia po godz. 16.00 patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej w miejscowości Nowe Guty pojazd marki Dacia. 52-letni obywatel Niemiec kierował tym autem mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie, co stanowi wykroczenie.

W niedzielę (7 lipca) przed godz. 23.00 w Białej Piskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorower marki Zipp. Kierował nim 58-letni mieszkaniec gminy. Funkcjonariusze wyraźnie czuli alkohol od mężczyzny. Sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie wykonywania dalszych czynności z udziałem motorowerzysty policjanci ustalili, że złamał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go od 2016 roku do października 2019 roku. Naruszenie tego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę około godz. 18.00 w Piszu policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Citroen. Mieli bowiem podejrzenia, że kierujący jest nietrzeźwy. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego kierował autem będąc pod działaniem amfetaminy. Kierowca i 23-letni pasażer zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy.

I jeszcze jeden przykład nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy. W miejscowości Grzegorze, gm. Orzysz, patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Yamaha.

Kierujący motocyklem przejeżdżał przez miejscowość z prędkością 110 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Tym samym 50-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego w sposób rażący przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Za popełnione wykroczenie policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali mandatem karnym.Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. duzy #2759255 | 31.182.*.* 8 lip 2019 22:36

    patrząc na zdjęcie to ten gówniarz miał więcej szczęścia jak rozumu...

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Marcinek #2758859 | 37.47.*.* 8 lip 2019 10:19

    Teraz mamy lipiec

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5