Znęcał się nad matką, więc trafił za kratki

2018-05-06 10:16:46(ost. akt: 2018-05-06 13:14:47)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Minimum dwa miesiące na przemyślenie swojego życia będzie miał mieszkaniec gminy Pisz. 29-latek trafił do aresztu za stosowanie przemocy wobec swojej matki. To nie pierwsze takie zarzuty wobec mężczyzny. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.
Piscy kryminalni zatrzymali 29-letniego mieszkańca Pisza podejrzanego o znęcanie się nad matką. Mężczyzna wcześniej był już karany za stosowanie przemocy wobec rodziców. W związku z tym objęty był policyjnym dozorem oraz miał orzeczony zakaz kontaktowania się z matką, zakaz zbliżania się do niej na odległość mniejsza niż 20 metrów, podchodzenia i wchodzenia do jej mieszkania. Jak się okazało zastosowane środki zapobiegawcze okazały się nieskuteczne.

Zbierając materiał dowodowy w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten od blisko roku w dalszym ciągu stosuje przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec 53-letniej matki.

W tym czasie 29-latek, będąc pod działaniem alkoholu, bez powodu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał matkę słowami wulgarnymi. W marcu podczas takiej awantury szarpał kobietę za ubranie, ciągał ją za włosy, uderzał pięściami w tył głowy, a także kopał po całym ciele.

W dniu 2 maja br., kiedy to 29-latek został zatrzymany przez policjantów, również był pijany. Tego dnia pobił swoją matkę na tyle dotkliwie, że kobieta doznała obrażeń ciała.

W trakcie prowadzonych czynności śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu zatrzymanemu mężczyźnie. Dotyczy on psychicznego i fizycznego znęcania się nad matką. Kryminalni ustalili też, że 29-latek zlekceważył nałożone na niego obowiązki w kwestii naruszenia zakazu zbliżania się do matki i kontaktowania się z nią.

Sędzia skorzystał z możliwości zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania mieszkańca piskiej gminy na okres 2 miesięcy.

Za znęcanie się nad matką 29-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Piszu/ asz.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Piszanin #2520366 | 94.254.*.* 16 cze 2018 23:29

  Gazeta piska dużo dodaje i przekręca każdy artykuł , nie czytajcie tych bzdur co piszą bo połowa , tego to nie prawda

  odpowiedz na ten komentarz

 2. czytelnik ! #2496846 | 84.138.*.* 6 maj 2018 14:39

  To jest wlasnie podziekowanie za wychowanie , zamknac gnide zeby tak szybko nie wyszedl , oraz wyznaczyc dla niego odleglosc nie tylko 20 metrow zblizania sie do Mamuski , tylko 200 lub 300 metrow , tak zeby go juz nigdy nie widziala !

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. nie wiem czemu tyle #2496822 | 83.9.*.* 6 maj 2018 13:13

  czekali, skoro kilkakrotnie złamał zakaz zbliżania się to był podstawa do zarządzenia wykonania kary. Na co czekali aż z tej bezkarności ją zabije. Nie wiem kto szkoli tą Policję ale kiepsko to wygląda. Sam art. KK jest tylko punktem wyjścia, a nie wyznacznikiem działania. Dajmy na to menele siedzący przed klatką i spożywający alkohol, dziś to jest tylko wykroczenie ale zgoda na takie zachowanie powoduje że tacy agresorzy za nic mają pory nocne, spokój sąsiadów, okradają rodziny i sąsiadów, cicha przemoc psychiczna. Prewencja polega na tym by przeciwdziałać i reagować. Ustalić takie miejsca , sukcesywnie jeździć i karać, zdusić w zarodku taką patologię. Po pierwszych mandatach nie będzie efektu, ale już po odsiadce za niespłacone mandaty zaboli. Kiedy doprowadzi się do tego by taka patologia kwitła latami to kończy się na tragedii. Nie wiem może wtedy ma się więcej pkt w rankingach, statystykach i opłaca się czekać aż zaczyna lac się krew.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. napędzany nienawiścią #2496768 | 217.182.*.* 6 maj 2018 11:39

  "trafił na kratki" chyba kogoś jeszcze trzyma po długim weekendzie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5