Ogólnopolski sukces Oli Drężek, licealistki z Zespołu Szkół Nr 1 w Piszu

2017-01-24 08:00:00(ost. akt: 2017-01-24 07:52:32)
Nagrodzony w ogólnopolskim konkursie projekt autorstwa Aleksandry Drężek, uczennicy klasy trzeciej II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 w Piszu

Nagrodzony w ogólnopolskim konkursie projekt autorstwa Aleksandry Drężek, uczennicy klasy trzeciej II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 w Piszu

Autor zdjęcia: ZS nr 1 w Piszu

Aleksandra Drężek, uczennica klasy trzeciej II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 w Piszu zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie ,,Zapal światło wolności" zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs był jednym z wydarzeń upamiętniających 35. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

— W naszej szkole zawsze pamiętamy o ważnych datach w historii Polski. Poprzez zapalenie świecy 13 grudnia promujemy akcję upamiętniającą ofiary stanu wojennego — mówi Elżbieta Chrostowska, nauczycielka historii w Zespole Szkół Nr 1 w Piszu.

— Zaproponowałam młodzieży, by pokazali ten gest zapalenia świec jako swój hołd złożony represjonowanym w stanie wojennym w sposób artystyczny, na przykład poprzez grafikę lub fotografię. Zorganizowaliśmy w szkole konkurs. W tym konkursie wygrała właśnie praca Oli Drężek. Następnie projekt Oli wziął udział w konkursie ogólnopolskim IPN "Zapal światło wolności". Dziś (poniedziałek, 23 stycznia - przyp.red.) dowiedzieliśmy się o wynikach konkursu i jesteśmy bardzo szczęśliwi z trzeciego miejsca Aleksandry — dodaje Elżbieta Chrostowska.

To nie jedyny sukces licealistów z Zespołu Szkół Nr 1 w Piszu. W ubiegłym roku pisaliśmy o sukcesie Izabeli Fiertek, która zdobyła V miejsce w tym corocznie odbywającym się konkursie.

— Bardzo cieszymy się z awansu o 2 miejsca, w następnym roku będziemy starali się wygrać — śmieje się Elżbieta Chrostowska. — Warto przy okazji dodać, że od 3 lat, w rocznicę stanu wojennego nasza szkoła gości pana Wiesława Pietraszewskiego, mieszkańca Pisza internowanego w stanie wojennym. Chcemy mu podziękować za wyjątkowe lekcje historii. Spotkania z nim są dla nas zaszczytem — dodaje.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij



2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B