MKS Ruciane-Nida wciąż niepokonany

2015-09-21 12:30:00(ost. akt: 2015-09-21 11:43:08)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Bliska odległość między Białą Piską, a Szczuczynem sprawia, że mecze Znicza z Wissą są traktowane jak derby. Zawodnicy obu ekip mobilizują się, aby udowodnić swoją wyższość nad swoim sąsiadem zza miedzy. Sportowa złość sprawia, że kibice śledzący wzajemne pojedynki tych ekip nie mogą narzekać na brak emocji. Słuszność tej reguły potwierdza przebieg sobotniego (19 września) starcia na stadionie przy ul. Sportowej.
— Po golu na 2:1 wydawało się, że wszystko będzie już pod kontrolą. Po przerwie zagraliśmy słabiej, ale mimo to mieliśmy cztery świetne okazje, w tym "piłkę meczową". Niestety, w 90 minucie Michał Świderski w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę. Czujemy niedosyt, bo u siebie trzeba wygrywać — mówi Ireneusz Piwko, szkoleniowiec Znicza.

O tym, że ciężka praca na treningach przynosi efekty przekonali się piłkarze Śniardw Orzysz. Podopieczni Janusza Limbergera odnieśli w miniony weekend pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Zielono-niebiescy wywalczyli trzy oczka kosztem outsidera IV ligi — DKS Dobre Miasto. Bohaterem widowiska był Tomasz Pampuch, który w drugiej połowie wykończył akcję Damiana Stachelka i Bartosza Tomaszewskiego.

Wszystko, co dobre szybko się kończy. Kroczący, do tej pory, od zwycięstwa do zwycięstwa Mazur Pisz trafił na przeszkodę nie do pokonania. Była nią drużyna Błękitnych Pasym, która dzięki wygranej awansowała z siódmego na piąte miejsce w tabeli "okręgówki". Najbardziej we znaki przyjezdnym dał się Malanowski, który wpisał się na listę strzelców w 34 i 63 minucie gry.

O ile na szczycie V ligi nie doszło do rewolucji, o tyle w A-klasie nie obyło się bez przetasowań. Dotychczasowy lider Unia Olecko musiał ustąpić miejsca MKS-owi Ruciane-Nida. Duża w tym zasługa obchodzącego w ubiegły weekend 22 urodziny Karola Domurata. Napastnik biało-niebieskich zaledwie chwilę po wejściu na murawę mógł świętować zdobycie gola. Po zmianie stron w jego ślady poszedł Łukasz Kowalski, który po rzucie rożnym skierował piłkę do siatki. Tym samym przypieczętował sukces ekipy trenowanej przez Wojciecha Sierutę.

Byli w "piekle", ale ostatecznie znaleźli się w "niebie". B-klasowe rezerwy Śniardw przegrywały z Tęczą II Biskupiec 0:2, lecz zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jeszcze przed przerwą sygnał do odrabiania strat dał Jacek Szulc. Nieco później w roli głównej wystąpił Jan Sidorowicz. Były kapitan Mazura Ełk najpierw wyrównał, a potem zapewnił orzyszanom komplet punktów.

greg
pisz@gazetaolsztynska.pl

Znicz Biała Piska — Wissa Szczuczyn 2:2 (2:1)
0:1 — Poduch (7')
1:1 — K. Radzikowski (19')
2:1 — Tuttas (30')
2:2 — Mleczek (56')

Znicz: Masłowski — Tercjak (70' Ekstowicz), Falkowski, Lipowski, Denert, M. Świderski, Janik, Melka (65' Romachów), Adamiec, Tuttas, K. Radzikowski (70' Giza)

18.Granica Kętrzyn 9 1 3:20

DKS Dobre Miasto — Śniardwy Orzysz 0:1 (0:0)
0:1 — Pampuch (61')

Śniardwy: Kleczkowski — F. Tomaszewski, Kaszkiel, Laszkowski (60' Supiński), Talaga, B. Tomaszewski (90' Rzodkiewicz), Olszewski (38' Stachelek), Szymanowski (58' Dymiński), Kolator, Kowalczyk, Pampuch

15.Orzeł Janowiec Kościelny 9 5 10:25
16.DKS Dobre Miasto 9 1 5:28

Błękitni Pasym — Mazur Pisz 2:0 (1:0)
1:0, 2:0 — Malanowski (34',63')