Banaszak, Komorowska, Trio Targanescu w Praniu

2015-07-21 12:46:01 (ost. akt: 2015-07-21 15:11:23)
Maja Komorowska oraz Trio Targanescu wystąpią podczas niedzielnego koncertu (26 lipca) z cyklu "Z muzyką u Gałczyńskiego", który organizuje Leśniczówka Pranie. Dzień wcześniej recital Hanny Banaszak.
W najbliższy weekend warto udać się do Prania. W sobotę (25 lipca) o godz. 18. wystąpi Hanna Banaszak. Bilety w cenie 40 złotych. W niedzielę kolejny koncert z cyklu "Z muzyką u Gałczyńskiego". Tym razem poezja w interpretacji Mai Komorowskiej. Muzyka w wykonaniu Trio Targanescu. Start godz. 17. Bilety w cenie 17 złotych (normalny) i 12 złotych (ulgowy, dla rodziców z dziećmi).

Trio Targanescu założyła trójka muzyków: Katarzyna Klebba, Paweł Paluch i Arnold Dąbrowski i choć odebrali staranne klasyczne wykształcenie (wszyscy są absolwentami poznańskiej Akademii Muzycznej) to jednak klasycznie pojmowana muzyka nie jest ich żywiołem.

Poszukując własnych dróg, własnego języka, nieskrępowanych środków wyrazu, odbyli długą podróż biorąc udział w eksperymentalnych grupach muzycznych: Przestrzeń Helberga, Heppening, Reportaż, Kultikula, Mandala, Nissan i w teatrach offowych: Teatr Ósmego Dnia, Teatr Cinema, Footsbarn Theatre, Ton und Kirschen Teatre, a także tworząc autorską muzykę do słuchowisk radiowych, filmów, spektakli scenicznych i telewizyjnych.

Katarzyna Klebba, od 1985 roku, podróżując po świecie z międzynarodową grupą teatralną Footsbarn Travelling Theatre, odkrywała odległe kultury, poznawała wspaniałych muzyków m. in. w Indiach, Ameryce Łacińskiej, Syrii, Irlandii, Hiszpanii. Brała udział w wielu międzynarodowych projektach muzycznych i teatralnych.

Paweł Paluch i Arnold Dąbrowski, nie zrywając związków z muzyką klasyczną (Paweł Paluch przez 20 lat był solistą-fagocistą w Filharmonii Poznańskiej, Arnold Dąbrowski, poza działalnością pedagogiczną w Akademii Muzycznej w Poznaniu, pełnił również funkcję oficjalnego akompaniatora przy Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego w Poznaniu), przez lata współtworzyli awangardowy zespół Reportaż. Dzisiaj cała trójka komponuje m.in. muzykę teatralną i filmową. Z ich pierwszego spotkania zrodziła się przyjaźń, z przyjaźni i pasji muzycznej powstało w 1999 roku Trio Targanescu.

Trudno jednym słowem określić gatunek muzyczny jaki reprezentują. Po jednym z koncertów internauci pisali: “ta muzyka sytuuje się, powiedzmy umownie na przecięciu folku, kameralistyki, improwizacji i muzyki obrazowej”. Ostatnim dziełem Tria Targanescu zrealizowanym na zamówienie Festiwalu Muzyki Teatralnej w Jeleniej Górze jest suita muzyczna , będąca nową interpretacją songów Teatru Stu z lat 70-tych i 80-tych.

red.
pisz@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5