Wybrane propozycje na weekend, czyli imprezowy rozkład jazdy

2024-07-03 11:00:00(ost. akt: 2024-07-03 11:14:46)
W sobotę (6 lipca) rozpoczyna się Letni Sezon Artystyczny w Leśniczówce Pranie

W sobotę (6 lipca) rozpoczyna się Letni Sezon Artystyczny w Leśniczówce Pranie

Autor zdjęcia: Muzeum K.I.Gałczyńskiego w Praniu

Tam warto być i miło spędzić czas.
img1
MOTOCYKLE I KONIE ANDRZEJA STRUMIŁŁY
Muzeum Ziemi Piskie przygotowało na okres letni wystawę czasową pt.„ Wolność – lot pomiędzy życiem a śmiercią” — to zbiór grafik autorstwa Andrzeja Strumiłły. Ekspozycja jest dostępna od 1 lipca do 27 września w godzinach pracy Muzeum Ziemi Piskiej. W lipcu i sierpniu piskie muzeum będzie czynne codziennie: od poniedziałku do piątku w godz. 9-17, a w soboty i niedziele w godz. 10-14.

img2
V MUZYKA MAZURSKIEJ ULICY
Przed nami kolejna odsłona koncertów ulicznych, na które serdecznie zaprasza Dom Kultury w Rucianem-Nidzie. — Ten rok wybrzmi pod hasłem "BLUES". Będzie się działo ... Zagrają: Adam Zalewski Blues, Hardy Blues Band, Break Night - tribute ot Breakout, Lucky Loser Blues Band oraz Blues Project — informują organizatorzy. Muzyczne spotkania odbywać się będą w Rucianem-Nidzie zawsze o godz.18.00 na skwerku przy ul.Konstantego I. Gałczyńskiego 12, a w razie niesprzyjającej pogody w Domu Kultury w Rucianem-Nidzie. Pierwszy koncert już 4 lipca.

img3
REKREACYJNO-EDUKACYJNY PIKNIK RODZINNY
7 lipca na Placu Ignacego Daszyńskiego w Piszu odbędzie się rekreacyjno-edukacyjny piknik rodzinny organizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Terapii w Piszu. Będzie moc atrakcji: dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, kącik zabaw dla najmłodszych, miejsce do zabaw twórczych dla plastyków oraz klocki lego i drewniane. Wszystko gratis! Zapraszamy!

img4, img5
XVII LETNI SEZON ARTYSTYCZNY W LEŚNICZÓWCE PRANIE
W sobotę (6 lipca) o godz. 18.00 spotkanie z Olgą Lipińską połączone z projekcją piosenek z jej programów produkowanych przez TVP do tekstów K. I. Gałczyńskiego. Dlaczego Gałczyński był ważnym dla niej twórcą, za co ceni jego poezję i czy wciąż jego teksty są aktualne - m.in. o tym porozmawia z reżyserką Wojciech Kass.
W niedzielę (7 lipca) o godz. 17.00 - koncert zespołu "Piosenki i wiersze naszych Mistrzów" w wykonaniu duetu "Światło Świec" (Wojciech Straszyński - śpiew i gitara, Grzegorz Bogdan - śpiew, fortepian). W programie piosenki do tekstów m.in. K. I. Gałczyńskiego, Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Wojciecha Kassa.
Bilety do kupienia online (https://ekobilet.pl/lesniczowka-pranie-7443) oraz bezpośrednio przed wydarzeniami w Praniu.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5