Policjanci: Gramy z WOŚP!

2024-01-26 05:59:33(ost. akt: 2024-01-26 06:12:56)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Policjanci w całej Polsce wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Piscy funkcjonariusze także włączają się do tej szczytnej akcji i wezmą udział w jej 32 finale. — Już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia czekamy na was na naszych stoiskach promocyjnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Piszu oraz w Domu Kultury w Rucianem-Nidzie — zapraszają.
Przed nami 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej imprezy charytatywnej jest zebranie środków na zakup sprzętu medycznego służącego do leczenia pacjentów oddziałów pulmonologicznych.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów w skali kraju. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy i osób kwestujących. 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to doskonała okazja, by spotkać się z policjantami na stoiskach promocyjnych.

Już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia, w godz. 13.00 -15.00 czekamy na was w Szkole Podstawowej nr 2 w Piszu, gdzie zorganizowany będzie Piski Sztab WOŚP. Będziemy tam mieli swoje stoisko promocyjne. Przed budynkiem szkoły wystawimy nasz najnowszy radiowóz KIA SPORTAGE. Będzie okazja, by wsiąść za kierownicę i poczuć się jak prawdziwy policjant. Swoje stanowisko promocyjne wystawimy także w Domu Kultury w Rucianem-Nidzie, gdzie także bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy — mówi nadkom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu już włączyli się do WOŚP i kolejny raz wzięli udział w zbiórce krwi zorganizowanej przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Piszu. Funkcjonariusze podzielili się z innymi tym, co najcenniejsze oddając honorowo krew.


Aby 32 Finał WOŚP przebiegał spokojnie policjanci przypominają najważniejsze zasady bezpieczeństwa zarówno dla wolontariuszy, jak i darczyńców. Warto o nich pamiętać.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;


Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;

Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;

Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją lub strażą miejską/gminną.

Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach: centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony; głównych ciągach komunikacyjnych; miejscach dobrze oświetlonych; miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych; miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.

Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do waszego sztabu po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy znajomych i bliskich.

W razie potrzeby dzwońcie na numer alarmowy 112. Przyjedziemy i pomożemy.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP.
KPP w Piszu2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5