Futsalowe bitwy, szczytne cele. W złocie Hotel, Piecki i Okoń

2024-01-19 07:30:43(ost. akt: 2024-01-19 07:48:48)
"Hotelarze" wystawili dwie ekipy. Obie zakończyły walkę na podium

"Hotelarze" wystawili dwie ekipy. Obie zakończyły walkę na podium

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTSAL/// Rok dopiero się zaczął, a za nami już prawdopodobnie najbardziej wypełniony futsalem weekend 2024 roku. Potężne, charytatywne gradobicie goli przeszło przez Orzysz i Ruciane-Nidę, a w Mikołajkach po złoto sięgnął doskonale znany w naszym powiecie Okoń Group.
Jako pierwsi gwizdek usłyszeli uczestnicy II edycji Orzysz Futsal Cup. 13 stycznia w hali widowiskowo-sportowej w Orzyszu stawiło się 16 zespołów z najróżniejszych stron regionu, a także dalszych stron Polski.

Chętnych było dużo więcej, lecz zdecydowaliśmy się utrzymać formułę zastosowaną w minionym roku. Przyjęty limit drużyn pozwala zachować jednodniowy charakter zmagań. Dla wielu zawodników było to bardzo ważne. Zwłaszcza dla tych, którzy do Orzysza mają blisko 100 kilometrów w jedną stronę – przekonywali przed startem organizatorzy z MOSiR Orzysz.

W roli obrońców tytułu występował Hotel Robert’s Port, który tym razem zdecydował się wystawić nie jeden, a dwa zespoły. Jak się okazało, zwiększona liczba nie wiązała się z uszczupleniem jakości. Obie ekipy zameldowały się na podium.

Obrazek w tresci

Na najwyższy stopień prestiżowego "pudła" wskoczył pierwszy zespół z Patrykiem Gondkiem na czele. Poza tytułowym Pucharem Burmistrza Orzysza w ręce jego drużyny trafiła także nagroda w postaci 1000 zł. Srebro (oraz nagrodę w wysokości 600 zł) wywalczyła niesamowita tego weekendu brygada Oleńki Giżycko. Brąz przypadł wspomnianemu już drugiemu zespołowi „Hotelarzy”. Spod ich szyldu wyłoniony został także najlepszy zawodnik turnieju – Bartosz Pieńczykowski, w którego ręce trafiła i pamiątkowa statuetka, i nagroda w wysokości 200 zł.

Nie obyło się bez tradycyjnego akcentu charytatywnego. Uczestnicy imprezy oraz kibice mieli okazję – za sprawą tradycyjnej „puszki” – wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.

Klasyfikacja końcowa Orzysz Futsal Cup 2024: 1. Hotel Robert’s Port I, 2. Oleńka Giżycko, 3. Hotel Robert’s Port II, 4. Coding BMW, 5. Samba de Janeiro, 5. HMWO, 5. Żabki, 5. ESM Pato Team, 9. 16 Pułk Saperów, 9. Dekada 70, 9. OTAP Rona Ełk, 9. Dar-Tech, 13. Znicz Radziłów, 13. Młode Wilki Olecko, 13. Qmple, 13. Pol-Mur.

Dla Małgosi

Dzień później, 14 stycznia, uwaga okolicznych miłośników futsalu przeniosła się do hali sportowej w Rucianem-Nidzie. Głównym celem przyświecającym organizatorom była pomoc walczącej o zdrowie Małgosi. Z myślą o niej odbył się ponadto szereg licytacji, z których dochód został przekazany na jej leczenie.

W szranki stanęło łącznie 9 ekip, a po wielogodzinnych zmaganiach z tytułu mistrzowskiego cieszył się zespół Gminy Piecki, który w finale pokonał Galakticos FC. Na trzecim miejscu uplasowali się Wolni Strzelcy, a w dalszej części zestawienia HVAC-eko Drygały, GKS Rozogi, Mundurowi, Pol-Mur oraz NZN.

Obrazek w tresci

To był naprawdę dobry turniej. Zarówno pod względem liczby kibiców na trybunach, jak i pod względem sportowym. Cieszy mnie bardzo fakt, że żaden z zawodników nie doznał jakiejkolwiek kontuzji. Wszyscy przyjechali się dobrze bawić, przy okazji pomagając naszej wojowniczce Małgosi. Tak też się stało. Czy przewidujemy kolejne edycje? Jak najbardziej! Tym razem impreza zostanie jednak zorganizowana na orliku. Termin? Przełom wiosny i lata – podsumowuje Mateusz Pragacz, jeden z organizatorów wydarzenia.

Pamiętają o Tadeuszu

Tuż „za miedzą”, w Mikołajkach, odbył się natomiast XI Memoriał im. Tadeusza Stomy. Do boju przystąpiło 9 zespołów, lecz nie było mocnych na zespół spod bandery doskonale znanej w naszym powiecie – Okoń Group. W trakcie imprezy organizowane były licytacje mające na celu pomoc Marcysi w jej walce ze stwardnieniem rozsianym.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5