Ferie w mieście? Nudy nie będzie!

2024-01-19 05:23:56(ost. akt: 2024-01-19 05:39:07)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Od 22 stycznia na dwutygodniowy wypoczynek udadzą się uczniowie z Warmii i Mazur. Przez dwa tygodnie uczniowie będą mogli korzystać z bogatej oferty różnorodnych zajęć sportowych, rekreacyjnych czy kulturalnych przygotowanych m.in. przez instytucje kultury z naszego powiatu. Oto niektóre z nich.
MUZEUM ZIEMI PISKIEJ

Warsztaty połączone z zabawą i poznawaniem historii świata odbędą się w Muzeum Ziemi Piskiej w pierwszym tygodniu ferii. Światło, które towarzyszy człowiekowi od jego pierwszych dni na ziemi, będzie przewodnim tematem zajęć pt. „Więcej światła”. Uczestnicy będą poznawać przełomowe odkrycia, które zmieniły historię świata, rozpoznawać zjawiska optyczne, ale także oswajać się z ciemnością. W ramach zajęć kreatywnych odbędą się m.in. warsztaty tworzenia świec, teatr cieni i pokazy laserowe. Zajęcia pt. „Więcej światła” będą odbywały się od 22 do 26 stycznia w godzinach 10-12. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-12 lat. Ilość miejsc ograniczona, zapisy pod nr tel. 87 423 22 64. Udział w zajęciach jest płatny. Koszt za jeden dwugodzinny blok równa się cenie ulgowego biletu wstępu do Muzeum Ziemi Piskiej – 7 zł.

PISKI DOM KULTURY W PISZU

— Ferie Pełne przygód! Każdy dzień, to inna przygoda! Przeniesiemy się do świata magii, zostaniemy piratami, zgłębimy tajniki kosmosu, poznamy język robotów, zrobimy coś pysznego do jedzenia. A to tylko niewielka część tego, co czeka dzieci na naszych półkoloniach — zapewniają organizatorzy, którzy przygotowali dwa turnusy półkolonii. Turnus I: 22-26 I 2024 i Turnus II: 29 I – 2 II 2024. Zajęcia będą odbywały si ę w dwóch grupach w godzinach od 9.00 do 14.00

POLANA KULTURY W ORZYSZU

Ferie w domu? Nuuuuda! Wspólnie z Polaną Kultury wyrusz na fantastyczną wyprawę do Azji! Podczas naszej podróży zawitamy do Korei, Japonii i Chin. Jesteś gotowy na przygodę? Masz od 7 do 16 lat? Zapisz się już dziś! Zapraszamy!

MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK KULTURY W BIAŁEJ PISKIEJ


Podczas ferii zimowych różnorodne zajęcia, w których każdy znajdźcie coś dla siebie poprowadzą pracownicy Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białej Piskiej oraz biblioteki w Białej Piskiej i w Drygałach.


DOM KULTURY W RUCIANEM-NIDZIE

— Zapraszamy do skorzystania z propozycji zajęć, które dla was przygotowaliśmy. Z nami nie ma nudy. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie — zapewniają pracownicy Domu Kultury w Rucianem-Nidzie.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5