Festiwal Pieśni Patriotycznej i Wojskowej

2018-11-14 12:00:00(ost. akt: 2018-11-19 11:06:36)
Pieniężno\\\ 7 i 8 listopada odbyła się XXIII. edycja Regionalnego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Wojskowej pod patronatem Burmistrza Pieniężna. Tegoroczny festiwal był wyjątkowy, bowiem obchodzimy setną rocznicę niepodległej Polski.
Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia był Miejski Dom Kultury oraz Zarząd Powiatowy LOK w Pieniężnie, a miejscem sala kolumnowa przy Gimnazjum Publicznym w Pieniężnie. Festiwal otworzył oraz przywitał uczestników wraz z opiekunami kierownik MDK pan Tadeusz Kłębucki oraz burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo.
Od kilku lat impreza trwa dwa dni. W pierwszym tj. 07 listopada udział wzięły dzieci i młodzież szkolna oceniana przez komisję: Jarosława Rdzeniewskiego, Joannę Gołombiewską i Tadeusza Szymańskiego. W drugim, dorośli i seniorzy, którzy oceniani byli przez jury z Teatru Muzycznego w Gdyni Mirosława Rymarza i Jana Mazura.
Do konkursu muzycznego zgłosili się wykonawcy z Braniewa, Ornety, Kętrzyna, Rozdroża, Małdyt, Samborowa, Olsztyna, Dźwierzut, Lipowiny, Lechowa, Słobit, Piotrowca i Pieniężna.
Organizator zapewnił wszystkim uczestnikom jubileuszową plakietkę festiwalową, obiad, pamiątkowe statuetki 100-lecia Niepodległości oraz dyplomy. Zwycięzcy każdej kategorii otrzymali puchary i upominki rzeczowe. W tym roku uczestnicy hojnie zostali obdarowani nagrodami. Poniżej laureaci XXIII festiwalu:
Szkoły Podstawowe- soliści I miejsce Zuzanna Wielgus z Kętrzyna, II miejsce Maja Dziedzic z Ornety, III miejsce Lena Czekawy z Braniewskiego Centrum Kultury
Szkoły Podstawowe- zespoły: I miejsce Zespół „Jedyneczki” z Kętrzyna, II miejsce Zespół „W drodze” z Pieniężna, III miejsce zespół kółka muzycznego w Słobitach
Gimnazja i klasy VII, VIII SP soliści I miejsce Julia Zawadzka z Ornety, II miejsce Hubert Ciok z Ornety, III miejsce Julia Lichołat z Pieniężna.
W kategorii zespołów zostały przyznane dwa pierwsze miejsca : duet Amelia Polaszewska i Martyna Wojciechowska z Lipowiny oraz zespół „Serenada” z Sambrowa.
Wśród dorosłych solistów I miejsce zdobył k. Józef Stroński z Rozdroża, a III miejsce Marian Meredyk z Braniewa.
W kategorii dorosłych zespoły I miejsce zespół „Antonówki z Małdyt, II miejsce zespół „Wrzosy” z Dźwierzut, III miejsce Chór „Rozdroża” z Rozdroża oraz wyróżnienie zespół „Stefanki” z Pieniężna.
W drugim dniu festiwalu o godzinie 16.00 odbyła się uroczysta akademia poświęcona 100 rocznicy w wykonaniu laureatów konkursu recytatorskiego „Niepodległa- malowana wierszem oraz przepiękny koncert w wykonaniu chóru młodzieżowego „Jaskółeczka” z Rudomina na Litwie pod dyrygenturą pani Aliny Balkuvienie.
Z okazji tej podniosłej rocznicy zostały wręczone odznaczenia złote i brązowe, okolicznościowe medale oraz statuetki wręczone przez Prezesa Krajowego Zarządu LOK Jerzego Salamuchę i Prezesa Wojewódziego Zarządu LOK Andrzeja Zubę.
Prezes Powiatowego Zarządu LOK w Pieniężnie Tadeusz Kłębucki składa serdeczne podziękowania sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Braniewie, Urzędowi Miasta w Pieniężnie, firmie Ewix z Górowa Iławeckiego, firmie Telest z Pieniężna, Bolesławowi Matysiewiczowi i Dariuszowi Janczarek.
Na szczególne podziękowania za pomoc w organizacji XXIII festiwalu zasługują dyrektor ZSP w Pieniężnie Robert Słonina, o. Wiesław Dudar SVD w Pieniężnie, Bogdan Szewczyk, Andrzej Terebieniec, Bartłomiej Smolarek- Restauracja Dejavu, płk Jerzy Salamucha i płk Andrzej Zuba.
Dziękuję również wszystkim uczestnikom i odbiorcom, którzy zechcieli uczcić razem z nam ten wyjątkowy 100 letni jubileusz.
Złote medale za obronność kraju w rocznicę niepodległej dostali:
Kazimierz Kiejdo, Tadeusz Sienkiewicz, Bolesław Matysiewicz, Zdzisław Żydak, Ryszard Kudła
Honorowy patronat nad festiwalem objął burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo, patroni medialni: Radio Olsztyn, TV Olsztyn TVP3.


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obserwator #2640731 | 89.72.*.* 10 gru 2018 17:56

  kiejdo dalej otacza się kolesiami, czy nie czas już na emeryturę dla pana kłębuckiego , młodzi ludzie w tym mieście nia mają pracy a koleś bierze emeryturę i pracuje tzn udaje że pracuje, nic się tam dobrego nie dzieje nikt nie pisze o żadne projekty o to żeby coś tam sworzyć dla młodzieży w tym domu kultury, facet tylko kasę bierze i na każdej imprezie zalany pabie Burmistrzu otwórz pan oczy i daj szansę młodym bez kolesiostwa

  odpowiedz na ten komentarz

 2. obserwator #2640730 | 89.72.*.* 10 gru 2018 17:56

  kiejdo dalej otacza się kolesiami, czy nie czas już na emeryturę dla pana kłębuckiego , młodzi ludzie w tym mieście nia mają pracy a koleś bierze emeryturę i pracuje tzn udaje że pracuje, nic się tam dobrego nie dzieje nikt nie pisze o żadne projekty o to żeby coś tam sworzyć dla młodzieży w tym domu kultury, facet tylko kasę bierze i na każdej imprezie zalany pabie Burmistrzu otwórz pan oczy i daj szansę młodym bez kolesiostwa

  odpowiedz na ten komentarz

 3. wun #2636043 | 5.172.*.* 3 gru 2018 01:06

  Dziw bierze, że Sycza nie było.

  odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5