Pamiętają o Żołnierzach Wyklętych

2018-03-08 10:30:00(ost. akt: 2018-03-08 10:46:31)
Pieniężno\\\ Po raz drugi Pieniężno uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji pn. "Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Wydarzenie patriotyczno-sportowe odbyło się 4 marca o godz. 15.00 na stadionie leśnym w Pieniężnie.
Głównym celem biegu jest popularyzacja wiedzy i treści historycznych na temat żołnierzy podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, ale także popularyzacja biegania i zdrowego trybu życia.

W Biegu udział wzięło 160 zawodników z województwa warmińsko-mazurskiego, w wieku od 3 lat do 63 lat. Do pokonania były dwie trasy do wyboru o długości 1963 metry oraz o 5000 m. Po zakończonym biegu wszyscy zostali obdarowani pamiątkowymi medalami. Dla uczczenia Dnia Żołnierzy Wyklętych tuż przed biegiem odbyły się występy poświęcone wydarzeniom tamtego okresu w wykonaniu dzieci zrzeszonych w kółku muzycznym w MDK oraz uroczysty koncert chóru męskiego „ Chorał” z Morąga.

Honorowy patronat nad biegiem objęli: Burmistrz Pieniężna Pan Kazimierz Kiejdo oraz Naczelnik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie pan Karol Sacewicz. Organizatorami biegu byli: Miejski Dom Kultury w Pieniężnie przy ścisłej współpracy Fundacji Wolność i Demokracja w Warszawie, Urzędu Miejskiego w Pieniężnie, Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach, ZW LOK w Olsztynie , Powiatowej Policji w Braniewie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Pieniężnie.
Organizator zadbał również o uhonorowanie najmłodszego i najstarszego uczestnika Biegu, wręczając im dodatkowo puchary ufundowane przez Dyrektora ZW LOK w Olsztynie Andrzeja Zubę. Wszyscy uczestnicy już na miejscu mogli pożywić się przepysznym kapuśniakiem przygotowanym przez Przedszkole Publiczne w Pieniężnie i ogrzać się przy okazałych ogniskach.

Galeria zdjęć: TUTAJ

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5