Podziękowaliśmy za zebrane plony

2017-09-20 09:00:00(ost. akt: 2017-09-20 13:52:31)

Autor zdjęcia: Archiwum Starostwa Powiatowegow Braniewie

Starosta Braniewski Leszek Dziąg i burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo byli gospodarzami Dożynek Powiatowych, które w tym roku były obchodzone w Pieniężnie.
Samorządowcy podziękowali rolnikom za ich ciężką pracę, życząc jak najobfitszych plonów każdego roku.

Podczas uroczystości wręczono puchary rolnikom wyróżnionym przez Radę Powiatową Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. Otrzymali je: państwo Halina i Wiesław Kowalikowie z Żelaznej Góry, Regina i Leszek Wieczorkowie z Bartek, Lidia i Zbigniew Wnukowie z Biedkowa, Elżbieta i Kazimierz Siatkowscy z Płoskini, Jakub Błachnio z Gładysz, Mariusz Kisiel z Bornit oraz państwo Maria i Roman Miciakowie z Jeziorka.

Tegorocznymi starostami dożynek byli państwo Izabela i Maciej Stolarzowie, którzy przekazali chleb dożynkowy gospodarzom dożynek – Staroście Braniewskiemu oraz Burmistrzowi Pieniężna.

Tradycyjnie także odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Komisja przyznała pierwsze miejsce wieńcowi wykonanemu wspólnie przez dwa sołectwa: Wyrębiska i Żugienie, drugie miejsce zdobył wieniec z Łajs, a trzecie miejsce przyznano wieńcowi sołectwa Cieszęta.

Zabawa dożynkowa trwała do późnego wieczora. Na scenie wystąpiły Stokrotki z Pieniężna, Braniewska Nuta, Wrzos, Ton Lira i Tęcza Warmii z Braniewa oraz Warmianki z Fromborka. Po nich bawiono się przy utworach w wykonaniu zespołu Power Play. Zaprezentowała się również braniewska grupa taneczna Dance Studio oraz solistka Elizazilee. Na koniec do tańca przygrywał Cover Song i Crazy Quartet.
SP


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5