Ponad dwa kilometry nowej nawierzchni

2017-07-13 09:30:00(ost. akt: 2017-07-13 10:42:41)

Autor zdjęcia: Fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Braniewie

W Pieniężnie ruszył remont dróg powiatowych. Będzie lepsza nawierzchnia, nowe chodniki i przejścia. A to wszystko nie tylko dla poprawy komfortu kierowców i pieszych, ale przede wszystkim — dla bezpieczeństwa.
Remont obejmie przebudowę ponad 2 kilometrów ulic powiatowych. To największa w ostatnich kilkudziesięciu latach inwestycja drogowa, realizowana dzięki wspólnemu projektowi gminy Pieniężno i Powiatu Braniewskiego.
Całość prac wyniesie niemal 2,1 mln złotych. Prawie 1,4 mln złotych to dofinansowanie dla gminy Pieniężno z Unii Europejskiej. Wkład Powiatu Braniewskiego wyniósł 780 tys. złotych.
— W ramach projektu przebudujemy ulice: Sadową, 1 Maja, Wolności, Lidzbarską oraz Ornecką — mówi Mateusz Sobieszczuk, kierownik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Pieniężnie oraz członek Zarządu Powiatu Braniewskiego. — Cieszy nas również fakt, że zadanie wykonuje lokalny wykonawca – Przedsiębiorstwo Usług Drogowo-Mostowych, bo to również miejsca pracy w naszym powiecie.
Na przebudowywanych ulicach wykonane zostaną dwie warstwy asfaltowej nawierzchni ścieralnej oraz nowe chodniki na ul. Lidzbarskiej, ul. Sadowej i przy szkole na ul. Orneckiej.


Przy dobrej współpracy Powiatu Braniewskiego z gminnymi samorządami można wykonać jeszcze więcej inwestycji, które służyć będą mieszkańcom powiatu. Należy podkreślić, że duża inwestycja drogowa w Pieniężnie jest realizowana przy minimalnym udziale własnych środków. Wszystkie prace zakończone zostaną do końca września. Do tego czasu prosimy o wyrozumiałość, zdając sobie sprawę z uciążliwościami prac i utrudnieniami komunikacyjnymi.

Mateusz Sobieszczuk, członek Zarządu Powiatu Braniewskiego:


2 090 000,00 zł — tyle wyniesie łączny koszt przebudowy dróg w Pieniężnie.
1 356 885,00 zł — to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
778 133,00 zł — taką kwotę Powiat Braniewski zabezpieczył jako wkład własny do projektu.
2 km 130 metrów — taka długość dróg zostanie przebudowana.

Inwestycja w liczbach:


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5