Wigilijne spotkanie. Były jasełka, opłatek i kolędy

2016-12-23 10:09:48(ost. akt: 2016-12-23 10:36:26)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Grudzień w Szkole Podstawowej w Piotrowcu obfituje w spotkania z ważnymi osobami.
Pierwsze z nich odbyło się we wtorek 20 grudnia. Na Wigilię przybyli mieszkańcy Sawit, Piotrowca i Posad. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także Burmistrz Miasta i Gminy Pieniężno Kazimierz Kiejdo, o. Kazimierz Szałaj z parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Pieniężnie, przedstawicielka Rady Miasta Danuta Kruba, sołtys Piotrowca Ewelina Staciwa oraz sołtys Białczyna Wojciech Majowicz.

Spotkanie rozpoczęły jasełka w wykonaniu uczniów klas IV – VI. Dzieci przeniosły uczestników w czasy narodzenia Jezusa. Po występie nastąpiła modlitwa i życzenia składane przy łamaniu się opłatkiem. Wieczerza wigilijna upłynęła w miłej, świątecznej atmosferze przy akompaniamencie kolęd.

Natomiast 21 grudnia miała miejsce Wigilia całej społeczności szkolnej – uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Fragment Ewangelii według świętego Łukasza przybliżył wszystkim uczestnikom okoliczności narodzenia Zbawiciela. Po wspólnej modlitwie nastąpił moment składania życzeń. Głos zabrała dyrektor Zofia Podlecka, wychowawcy klas oraz zaproszeni na tę uroczystość rodzice. Podczas spotkania uczniowie wystąpili w jasełkach, po których nastąpiło wspólne kolędowanie. Każda klasa miała okazję zaprezentować swoją ulubioną kolędę. Dzieci ze śpiewem na ustach opuściły szkołę, z radością oczekując świąt w domach rodzinnych.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Malgorzata -Barbara Czarniecka #2142361 | 93.176.*.* 23 gru 2016 14:20

    Wszystkim ludziom ktorzy zaufali i zawierzyli mojej babci Aleksandrze Czarnieckiej i jej synowi Stefanowi Czarnieckiemu .Zycze zdrowych wesolych swiat Bozego Narodzenia i Szczesliwego Nowego roku 2017 ,oraz spelnienia najskrytszych marzen .Oby nadchodzacy rok przyniosl wiele radosci .Doroslym pociechy z dzieci wzajemniej milosci i poszanowania RODZINNEGO ,a dzieciom spelnienia ich dzieciecych marzen i duzo prezentow pod swiateczna choinka .Z powazaniem Dzieci Stefana Czarnieckiego ,wnuki i pra wnuki

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5