O szlacheckich obyczajach i pojedynkowaniu się

2016-01-18 09:25:47(ost. akt: 2016-01-18 09:40:31)
W pokazie bardzo chętnie brali udział uczniowie, ,,tocząc” ze sobą pojedynki

W pokazie bardzo chętnie brali udział uczniowie, ,,tocząc” ze sobą pojedynki

Autor zdjęcia: Bogusława Pachur

W piątek (15.01.) grupa artystyczna ,,Rekonstrukto” zaprosiła wszystkich uczniów na pokaz historyczny pt.: ,,Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka”.
Aktorzy w atrakcyjny sposób opowiadali o staropolskich zwyczajach szlacheckich, wcielając się w rolę temperamentnych sarmatów. W pokazie bardzo chętnie brali udział uczniowie, ,, tocząc” ze sobą pojedynki i poznając dawne narzędzia tortur, by na chwilę poczuć klimat dawnych czasów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja białej broni, rekwizyty i stroje.

Taka nietypowa metoda edukacyjna spotkania z historią, która w bardzo plastyczny sposób obrazowała dawne dzieje, rozbudzała wyobraźnię uczniów oraz zachęcała do zgłębiania wiedzy.

Spektakl udowodnił, że historia wcale nie musi być nudna, wystarczy ją w przystępny sposób przekazać, by rozbudzić zainteresowanie dzieci.

Bogusława Gawryś


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5