Pożar budynku gospodarczo-mieszkalnego

2015-09-17 08:38:23(ost. akt: 2015-09-17 08:46:17)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

W środę (16 września) kilkanaście minut po godz. 10:00 braniewscy strażacy otrzymali informacje o pożarze stodoły połączonej z budynkiem gospodarczym w Cieszętach (gm. Pieniężno). W chwili przyjazdu na miejsce pożaru pierwszej jednostki straży pożarnej z OSP Pieniężno ogień obejmował większość budynku gospodarczego oraz fragment poddasza w części mieszkalnej.
Strażacy- ochotnicy nie mieli łatwego zadania, gdyż gwałtowny rozwój pożaru nie ułatwiał walki z żywiołem. Ratownicy oprócz gaszenia pożaru, wynieśli również z palącego się budynku część wyposażenia. Działania gaśnicze prowadzono z wykorzystaniem drabin przenośnych, podnośnika hydraulicznego oraz wewnątrz obiektu, gdzie strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne docierali z wodą do ukrytych zarzewi ognia. Dogaszanie pogorzeliska trwało do późnych godzin popołudniowych.

Woda dowożona oraz pobierana była z pobliskiego stawu. Dodatkowo strażacy przeprowadzili prace rozbiórkowe zniszczonego budynku gospodarczego, usunęli nagromadzone płody rolne, drewniane konstrukcje obiektu.

W działaniach gaśniczych uczestniczyli strażacy-ochotnicy z Pieniężna, Plut, Lelkowa, Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy – ochotnicy z powiatu lidzbarskiego z jednostek OSP w Henrykowie i Ornecie. Na czas prowadzenia działań gaśniczych ruch na drodze wojewódzkiej W507 odbywał się wahadłowo. Na miejsce pożaru przybył Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo.

st. kpt. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Obserwator #1816499 | 188.146.*.* 17 wrz 2015 10:26

    Dobra robota strażaków

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. człowiek #1816470 | 79.186.*.* 17 wrz 2015 09:26

    O Mój Boże, takie nieszczęście i to tuż przed zimą! Może panie sołtys z Ciesząt i Pieniężna zorganizowałyby zbiórkę pieniężną na terenie miasta?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5