„Sąsiedzi zza miedzy”

2015-07-15 12:08:19(ost. akt: 2015-07-15 12:18:13)
11 lipca po raz kolejny w miejscowości Pieniężno obchodzono „Dzień Sąsiada” – ŚWIĘTO ULICY. Z tej okazji licznie przybyli sąsiedzi z ulicy Ogrodowej, Zawadzkiego, Wiśniowej, Akacjowej, Dębowej, Sadowej oraz Brzozowej.
O godz. 17:00 rozstawiono stoły i orkiestrę na ulicy Ogrodowej, zadbaliśmy o pełne bezpieczeństwo mieszkańców powyżej wymienionych ulic poprzez zamknięcie drogi. Zostały rozstawione znaki informujące o objeździe. Przybyłych gości powitał mieszkaniec ulicy Ogrodowej, a zarazem Kierownik Miejskiego Domu Kultury w Pieniężnie Pan Tadeusz Kłebucki.
Po krótkiej prezentacji rodzin, tradycyjnie został odśpiewany hymn ulicy „Znamy się tylko z widzenia”. Podczas wzajemnej integracji, organizatorzy Izabela Wodzyńska i Klaudia Graczyk zajęły się najmłodszymi uczestnikami imprezy. Jedną z niespodzianek przygotowanych dla dzieci było malowanie twarzy, puszczanie dużych baniek mydlanych, następnie zostały przeprowadzone konkursy z nagrodami. Między czasie najmłodsi uczestnicy zajęli się graniem w koszykówkę, kolorowaniem rysunków oraz łowieniem rybek. Atrakcji nie zabrakło także dla dorosłych, w których aktywnie uczestniczyli, otrzymując nagrody upominkowe. Sąsiedzi rywalizowali ze sobą w następujących konkursach:
łowienie rybek - najlepszym wędkarzem został Pan Mirosław Urbanowicz, w nagrodę otrzymał słoik ryb,
kręgle - najsprytniejsza okazała się Pani Małgorzata Janczarek, tym samym wygrywając zestaw do grillowania,
rzut do makiety zwierzęcia - najcelniejsze strzały należały do Pana Kazimierza Majkowskiego, nagrodą było piwo,
taniec z balonem – w tej konkurencji zwyciężyli Pani Urszula Siekierska i Pan Artur Stachacz – nagrodą były pluszowe maskotki.
Wspólne biesiadowanie oraz zabawa taneczna przy zespole „Swójaki” z MDK, upewniło uczestników naszego święta, że mają wspaniałych sąsiadów, a ten wspólny stół umożliwił bliższe poznanie.
Na zakończenie Kierownik Miejskiego Domu Kultury, wręczył zwycięzcom konkursów pamiątkowe dyplomy. Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłym roku sąsiedzi również się zmobilizują i zechcą ponownie zasiąść przy wspólnym stole, tym razem jednak w 100 procentowej frekwencji.
W związku z powyższym zachęcamy sąsiadów z dalszych ulic do wspólnej integracji. „Opuśćcie swoje cztery ściany i poznajcie się bliżej, spędzając czas w miłym sąsiedzkim gronie.” Pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Pieniężnie, chętnie pomogą w zorganizowaniu imprezy.

 

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. frombek #1776921 | 83.21.*.* 16 lip 2015 10:26

  miło sie czyta u nas we fromborku takie rzeczy tylko w necie..

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. weteran #1776830 | 87.205.*.* 16 lip 2015 08:12

   Świetny pomysł, gratuluję.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5