Pijany mężczyzna awanturował się z matką. Został zatrzymany

2016-12-11 13:10:06 (ost. akt: 2016-12-11 13:13:22)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

Policjanci zatrzymali awanturnika, po tym jak zachowywał się agresywnie wobec matki. 40-letni mężczyzna był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. To kolejny taki przypadek, kiedy policjanci interweniowali, aby odizolować sprawcę przemocy domowej od ofiar.
Wczoraj (10.12.16 r.) po godzinie 20.00, oficer dyżurny mrągowskiej policji został zaalarmowany o awanturze domowej w jednej z rodzin na terenie gminy Piecki.

Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Gdy weszli do mieszkania, awantura domowa trwała w najlepsze. Jak się okazało, to 40-letni mężczyzna wszczął kłótnię z domownikami. W trakcie awantury zachowywał się agresywnie wobec matki, szarpał, krzyczał i rzucał różnymi przedmiotami. Funkcjonariusze zatrzymali krewkiego mężczyznę w policyjnym areszcie. 40-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Rodzina już wcześniej została objęta procedurą Niebieskiej Karty. Wiąże się to z systematycznymi wizytami dzielnicowego i innych podmiotów świadczących pomoc społeczną. Będą sprawdzać stan bezpieczeństwa domowników oraz zachowanie podejrzanego o przemoc domową.

Jak przebiega interwencja Policji w ramach procedury "Niebieskie Karty"?
Na wezwanie Policji w przypadku ostrej sytuacji kryzysowej w rodzinie (awantura, krzyki, zagrożone zdrowie i życie) przyjeżdża patrol interwencyjny, który przeprowadza interwencję w domu osób pokrzywdzonych. Celem takiego działania jest zatrzymanie przemocy "tu i teraz" i zapewnienie bezpieczeństwa osobom poszkodowanym. Policja może zatrzymać sprawcę " do wyjaśnienia lub przewieźć go policyjnego aresztu.W przypadku ujawnienia przejawów przemocy domowej policjanci na miejscu zdarzenia wypełniają część A "Niebieskiej Karty", którą niezwłocznie, ale nie później niż w ciągu siedmiu dni przekazują przewodniczącemu zespołu interdyscyplinarnego zajmującego się przemocą w rodzinie. Część B "Niebieskiej Karty" zostaje u osoby pokrzywdzonej: zawarte są w niej informacje dotyczące przemocy domowej, ważne i pomocne dla osoby krzywdzonej.

Sprawca otrzymuje informację jaka jest jego sytuacja prawna, co nastąpi ze strony policji, jeżeli będzie kontynuował zachowania przemocowe.

Procedura Niebieskich Kart została opracowana i wprowadzona po to, aby uruchamiać proces trwałej zmiany w kierunku przerwania przemocy, z włączeniem służb o różnych kompetencjach.

Dk/kw
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5