„W hołdzie tym, co polegli, by nie zginęła”

2016-11-15 11:52:48(ost. akt: 2016-11-15 12:04:16)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Pieckach

To projekt edukacyjno – wychowawczy, realizowany w klasach VI. Celem projektu było stworzenie scenariusza na uroczystość 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie klasy VIA, pracując w zespołach, mieli za zadanie zgromadzić utwory poetyckie związane z tematyką niepodległościową, pozyskać informacje historyczne z zakresu walki o niepodległość państwa polskiego, dobrać muzykę i pieśni patriotyczne, które pozwoliłyby stworzyć montaż słowno – muzyczny, opracować projekt sceny do szkolnej uroczystości.

Pracując przy wykonaniu tych zadań uczniowie wykazali się umiejętnościami samodzielnego wyszukiwania informacji z różnych źródeł – biblioteka (książki, czasopisma), Internet, własne zbiory książkowe i filmowe oraz gry edukacyjne. Wśród zgromadzonych materiałów dokonywali selekcji z odpowiednią argumentacją.

Ze względu na bogaty materiał, ostateczną decyzję, co się znajdzie w scenariuszu, podjął nauczyciel.
Uczniowie klasy VIB otrzymali bazowy scenariusz, nad którym pracowała grupa trzech uczniów ( uczestników koła teatralnego), dopisując didaskalia. Należało tak podzielić teksty i przypisać role, by udział w przedsięwzięciu mogła wziąć cała klasa. Uczniowie mieli do opanowania krótkie dramy, teksty poetyckie, pieśni, obsługę multimedialną, prowadzenie uroczystości oraz zadbanie o scenografię i rekwizyty.

Odbyły się cztery próby, podczas których uczniowie musieli nauczyć się odpowiedzialności zespołowej, harmonii słownej przy wspólnej recytacji, harmonii wokalnej, opanować na pamięć fragmenty tekstów poetyckich i pieśni, połączyć przekaz multimedialny z przekazem słownym oraz grą symboli i zmieścić się w odpowiednich ramach czasowych.

Ich celem było zbudowanie właściwego klimatu i podniosłego nastroju, w jakim miała odbyć się uroczystość planowana na 10.11.2016r. Cele projektu zostały zrealizowane.


Opiekun projektu: Lucyna Załęska - Gabryszak


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: piecki

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5