Waldemar Bzura odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi

2015-05-19 12:02:45(ost. akt: 2015-05-19 12:11:15)
Waldemar Bzura prezes OSP w Krutyni (pierwszy z prawej) odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi

Waldemar Bzura prezes OSP w Krutyni (pierwszy z prawej) odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi

Autor zdjęcia: Marcin Ka

Na wniosek Wojewody Warmińsko – Mazurskiego podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Strażaka w Olsztynie wręczono medale za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Wśród odznaczonych znalazł się Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni dh Waldemar Bzura.
Pod Pomnikiem Strażaków Poległych w Akcji w stolicy Warmii i Mazur rozpoczęły się Ogólnopolskie Obchody Dnia Strażaka, połączone z jubileuszem 70-lecia Zawodowej Straży Pożarnej w Olsztynie oraz nadaniem sztandaru Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Podczas mszy świętej w Bazylice Konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie strażacy, druhny, druhowie, władze miasta Olsztyna oraz zaproszeni goście modlili się o opiekę świętego Floriana – patrona strażaków. Po nabożeństwie, podczas którego poświęcony został sztandar Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, wszyscy goście w towarzystwie orkiestry, kompanii honorowych oraz pocztów sztandarowych przemaszerowali ulicami Olsztyna na Plac Solidarności, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru Komendzie Miejskiej i symboliczne wbicie gwoździ w drzewce sztandaru. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów oraz prezentacja pojazdów pożarniczych. W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej strażacy otrzymali odznaczenia, medale i awanse na wyższe stopnie służbowe. Wśród odznaczonych znalazł się Prezes OSP w Krutyni, Waldemar Bzura.
OSP Krutyń
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wszystko fajnie #1739177 | 89.228.*.* 21 maj 2015 16:40

    tylko dlaczego nie mówią o tym, ze mając niedowład prawej reki jeździ samochodem, nawet zakupów w sklepie normalnie sam spakować nie może, a jeździ zwykłym autem, nie przystosowanym do jazdy inwalidów.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5