Dwanaście kolizji i kierowcy pod wpływem

2023-11-27 22:07:34(ost. akt: 2023-11-27 22:12:00)

Autor zdjęcia: arch. Policja

Za nami weekend na drogach powiatu. Pomimo trudnych warunków na drodze nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, jednak doszło aż do dwunastu niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali kierujących bez uprawnień oraz kierujących pod działaniem alkoholu.
W piątek (24.11.2023 r.) około godziny 15:00 w miejscowości Miłomłyn patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał kierującego samochodem osobowym marki audi. W trakcie kontroli okazało się, że 33-latek kierował w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało obecność 0,33 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci sporządzili dokumentacje celem przekazania sprawy do sądu.

Tego samego dnia około godziny 15:00 na drodze wojewódzkiej nr 527 na odcinku Morąg – Bramka doszło do kolizji drogowej z udziałem ciągnika rolniczego oraz pojazdu osobowego. Jak ustalili policjanci kierujący ciągnikiem nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki peugeot w wyniku czego doszło do zdarzenia.

W sobotę (25.11.2023 r.) około godziny 16:00 oficer dyżurny uzyskał informację, że na drodze S-7 na wysokości miejscowości Zajezierze doszło do zdarzenia drogowego. Jak się okazało kierujący mercedesem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze wyniku czego wpadł w poślizg a następnie uderzył w barierę ochronną. Kierujący nie wymagał hospitalizacji.

W niedzielę (26.11.2023 r.) w Morągu na ul. Przemysłowej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym. W wyniku sprawdzeń w policyjnych bazach okazało się, że 48-latek nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania. W trakcie kontroli policjanci wyczuli zapach alkoholu od kierowcy. Jak się okazało kierował on pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w jego organizmie. Pojazd zgodnie z procedurami przekazano osobie wskazanej. Funkcjonariusze zgodnie z obowiązującymi przepisami sporządzili dokumentację celem skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

Tego samego dnia w Ostródzie na ul. Piastowskiej na parkingu doszło do zdarzenia w którym zostały uszkodzone aż trzy pojazdy. Kierujący samochodem osobowym marki volvo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wpadł w poślizg i najechał na zaparkowane dwa auta. Siła uderzeniowa oraz śliska nawierzchnia spowodowały, że jeden z uszkodzonych pojazdów przesunął się i uszkodził kolejny pojazd.

Policjanci w miniony weekend skontrolowali łącznie 98 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 42 mandaty karne oraz zastosowali pouczenia wobec 26 uczestników ruchu drogowego. Przeprowadzili aż 231 kontroli trzeźwości ujawniając 3 nietrzeźwych kierujących.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5