Czy Zatorze zapada się się pod ziemię? Na ul. Jagiellońskiej w Olsztynie powstały dwie ogromne wyrwy w asfalcie [ZDJĘCIA]

2023-06-22 11:09:58(ost. akt: 2023-06-22 14:41:55)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Szeroko pojęte Zatorze to jedna z najstarszych części Olsztyna. Niestety sieć sanitarna i kanalizacyjna w tym rejonie miasta ma to do siebie, że po prostu się psuje. Do takiej sytuacji doszło wczoraj (środa 21 czerwca) późnym wieczorem, a na ul. Jagiellońskiej powstały dwie ogromne wyrwy w asfalcie.
Pierwsza z dziur powstała na wysepce wprost na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. Jagiellońskiej z ul. Kossaka vis-a-vis sklepu Społem. Asfalt w tym miejscu co prawda się nie załamał, ale stworzył się ogromny lej, który wręcz "wciągnął" asfalt w dół. Dla własnego bezpieczeństwa, lepiej jest na niego nie stawać.

— Miejsce oglądali nasi specjaliści i obecnie trwa identyfikacja, czy to awaria naszej sieci — tłumaczy Anita Chudzińska, rzecznika PWiK w Olsztynie — Co prawda zapadlisko powstało obok naszej studni, jednak po jej oględzinach stwierdziliśmy, że wszystko jest z nią w porządku i funkcjonuje normalnie — dodaje rzecznika PWiK.

Fot. Zbigniew Woźniak

Miało być rondo... powstało rondo


PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Gorączka złota na Mazurach [VIDEO]

Gorączka złota na Mazurach [VIDEO]

Druga sytuacja jest zarówno niebezpieczna... jak i zabawna. Powstały lej na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z ul. Poprzeczną to ogromna dziura, która stwarza niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego, szczególnie tych zmotoryzowanych. Z drugiej strony zapadlisko powstało dokładnie w tym miejscu, gdzie miało powstać rondo, które od lat jest obiektem marzeń osób zamieszkujących osiedle Podleśna. Udało nam się ustalić, że awaria została już usunięta.

Fot. Zbigniew Woźniak

— W tym rejonie doszło do uszkodzenia sieci sanitarnej. Prace nad jej naprawą zostały rozpoczęte wczoraj (21 czerwca) późnym wieczorem i trwały całą noc. Awaria została usunięta doraźnie. Dzisiaj w nocy będziemy wykonywać prace naprawcze asfaltu w tym miejscu. Po usunięciu awarii nie można zasypać zapadliska i od razu zalać go asfaltem, ma to związek z naturalnym zachowaniem się materiałów, które muszą się dostosować do rozmiarów i kształtów powstałej dziury — tłumaczy Anita Chudzińska.

Co prawda mieszkańcy osiedla Podleśna "pocieszą się" rondem tylko przez jeden dzień, ale może być to bardzo oryginalny sposób na ponowne rozpoczęcie dyskusji o organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu.

Karol Grosz

Fot. Zbigniew Woźniak


W czwartkowym (22 czerwca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Kurtyna wodnaZaatakuje nas morderczy żar
W końcu zaczęło się lato. I to z przytupem. Zmagamy się z upałami, co — choć cieszy — wcale nie jest przyjemne i bezpieczne. Ze skwarem lejącym się z nieba nie ma żartów. Wysokie temperatury to dla naszych organizmów potężne wyzwanie.

Nowy dworzec ma być gotowy  na początku 2024 rokuSąd sądem, a prace idą dalej
Choć nie ma jeszcze końca procesów w sprawie olsztyńskiego dworca, to na szczęście wyroki sądowe nie dotykają samej inwestycji. Prace zarówno na budowie dworca kolejowego, jak i modernizacji stacji Olsztyn Główny toczą się swoim torem. I to jest najważniejsze.

VII Kongres Przyszłości; Olsztyn 15 V 23 r. - panel Wszyscy korzystamy z efektów rozwoju
O tym, jaki wpływ na nasze życie ma samorząd województwa, o lepszej komunikacji, bezpieczniejszych drogach, nowocześniejszej opiece zdrowotnej rozmawiamy z rozmawiamy z Gustawem Markiem Brzezinem – marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl



2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5