Ostrzegał przed policją i "mrugnął’’ do policjanta na motocyklu

2023-05-10 12:46:53(ost. akt: 2023-05-10 12:52:08)

Autor zdjęcia: Policja

Kierowca osobowego renault używając świateł drogowych niezgodnie z przepisami ostrzegał przed policją. "Mrugnął" do policjanta, który pełnił służbę na motocyklu. Chwilę później okazało się, że ma na sumieniu o wiele więcej.
We wtorek (09.05.2023 r.) policjanci ostródzkiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką kierowcy poruszają się w obszarze zabudowanym w miejscowości Rychnowo.
45 letni kierowca samochodu osobowego minął funkcjonariuszy, a następnie ostrzegał o punkcie pomiaru kierowców jadących z naprzeciwka.

"Ostrzeżenie" uzyskał również policjant ruchu drogowego, który poruszał się oznakowanym motocyklem. Postanowił zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej z powodu używania świateł niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

Podczas kontroli okazało się, że 45 latek ma o wiele więcej na sumieniu. Funkcjonariusz wyczuł od kierowcy alkohol. Przeprowadzono badanie stanu trzeźwości. Okazało się, że kierowca osobowego renault znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie jednego promila w jego organizmie. Pojazd mężczyzny przekazano osobie wskazanej a jego prawo jazdy zostało zatrzymane.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

45 letni mężczyzna za korzystanie ze świateł drogowych w sposób niezgodny z przepisami został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych oraz dopisaniem do jego konta 4 punktów karnych.

Ostrzeganie kierowców przed patrolami policji wydaje się być niewinne a poważne w skutkach. Nigdy nie wiemy, czy nie ostrzegamy kierowcy, który znajduje się pod wpływem alkoholu, środków odurzających lub czy nie jest osobą poszukiwaną.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5