Ktoś podszywa się pod Policję i wysyła fałszywe e-maile

2023-03-16 10:45:44(ost. akt: 2023-03-16 10:56:16)

Autor zdjęcia: Policja

W ostatnich dniach na skrzynki e-mailowe rozsyłana jest wiadomość pochodząca rzekomo od Policji, informująca o wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego w Polsce. Policja informuje, że nie jest autorem tych wiadomości.
Celem wysyłania takich wiadomości może być - zdaniem Policji - próba wywołania niepokoju lub strachu, a także może to być wstęp do kolejnych przestępczych działań. W komunikacie policyjnym czytamy:

— W ostatnich dniach obserwujemy kolejne próby podszywania się pod Policję. Do wielu osób rozsyłana jest wiadomość e-mailowa pochodząca rzekomo od Policji, z treści której możemy dowiedzieć się o istniejącym wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego na terenie Polski.
Informujemy, że Policja nie jest autorem tych wiadomości. Na uwagę zwraca nazwa adresu mailowego z jakiego wysyłane są te wiadomości: „kryminalny@p0licja.com”. Zwracamy uwagę na celowe użycie cyfry 0 w nazwie Policja. Mimo że część z informacji zawartych w mailu jest słuszna, to jej celem może być wywołanie niepokoju lub strachu.

Policja podkreśla, że jej funkcjonariusze nie komunikują się w taki sposób z obywatelami i proszą o zachowanie czujności i ostrożność.
— Prosimy o przekazywanie wszystkich podejrzanych wiadomości do CERT Polska przez formularz: zgłoś incydent (https://incydent.cert.pl) — apelują policjanci

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5