Sygnalizacja świetlna na modernizowanej drodze nr 527 na trasie Morąg-Łukta

2023-03-15 12:15:35(ost. akt: 2023-03-15 12:37:32)

Autor zdjęcia: arch. GO

Trwa rozbudowa drogi wojewódzkiej DW 527 na odcinku Morąg – Łukta. W związku z tym na terenie budowy w kilku miejscach pojawiła się sygnalizacja świetlna. Policja przypomina o obowiązujących zasadach w czasie jej działania.
W związku z rozpoczęciem prac przy rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 527 na poszczególnych odcinkach, kierowcy napotkają ustawione sygnalizatory świetlne. Ustawione przez drogowców znaki zmieniają swoje położenie zgodnie z postępem wykonywanych prac.

W ostatnim czasie policjanci pełniący służbę na drodze odnotowali wykroczenia polegające na niestosowaniu się kierowców do sygnalizacji świetlnej i wjazd na odcinek pomimo światła czerwonego. Niecierpliwość kierujących może okazać się dość kosztowna i skutkować wzbogaceniem się o punkty karne.

Prawidłowe oznakowanie dróg podczas remontu wpływa na bezpieczeństwo pracujących budowlańców, jak i kierowców. Jeśli na drodze wprowadzono ruch wahadłowy, który ze względów organizacyjnych nie jest kierowany przez osobę uprawnioną do kierowania, stosuje się tymczasową sygnalizację świetlną, kierowaną na zasadzie tzw. wahadła.


Policja przypomina:
* Nadawany sygnał czerwony oznacza dla kierującego zakaz wjazdu za sygnalizator.
Zatrzymanie pojazdu wynikające z nadawanego sygnału powinno nastąpić przed linią zatrzymania P-14, a w razie jej braku - przed sygnalizatorem.

* W sytuacji, w której kierowca kompletnie ignoruje przepisy i pomimo możliwości bezpiecznego zatrzymania się, przejeżdża na czerwonym świetle, zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 15 punktami karnych.

Dla mniej niecierpliwych kierowców zalecamy wykorzystanie dróg alternatywnych omijających teren budowy.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5