Zrób coś dla siebie i zbadaj się

2023-02-01 11:25:25(ost. akt: 2023-02-02 10:09:51)
W piątek, 3 lutego, w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem, panie zostały zaproszone na bezpłatne badania mammograficzne do nowo otwartej pracowni mammografii w przychodni przy ul. T. Kościuszki.
W ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem NU-MED Grupa S.A. wspólnie z powiatem ostródzkim organizuje 3 lutego 2023 w godz. 10:00 – 14:00 profilaktyczne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 2 lat. Badania odbędą się pierwszej stacjonarnej Pracowni Mammografii otwartej w grudniu w powiecie ostródzkim.

Pracownia wyposażona jest w najnowszej generacji, niezwykle czuły, dokładny i wydajny mammograf cyfrowy, który ogranicza dawkę promieniowania do minimum, oferując bardzo bezpieczne badanie. Aparat posiada funkcję tomosyntezy, czyli najnowszą technologię w obrazowaniu piersi, która charakteryzuje się lepszym współczynnikiem wykrywania zmian nowotworowych w stosunku do metody konwencjonalnej.

Mammografia jest najlepszą metodą umożliwiającą wczesne rozpoznanie zmian patologicznych (w tym także raka) w utkaniu piersi, a dla kobiet po menopauzie czułość mammografii jest najwyższa. Jeśli w piersi znajduje się jakakolwiek zmiana, to im jest ona mniejsza tym łatwiejsza do wyleczenia. Dlatego tak ważne jest wczesne wykrycie choroby. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie i najczęstszą przyczyną zgonów.

— Nu-Med Grupa S.A. oferuje pełen pakiet bezpłatnych badań diagnostycznych – zarówno profilaktycznych, jak i pogłębionych — informuje Nu-Med. — Realizuje je m.in. w ramach programu profilaktyki raka piersi, finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Z programu mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i posiadają wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Z programu wyłączone są panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe w piersi o charakterze złośliwym. Dla osób objętych programem skierowanie nie jest wymagane. Pozostałe Panie mogą skorzystać z badania na podstawie skierowania wystawionego przez każdego lekarza specjalistę lub zlecenia z Poradni Onkologicznej, znajdującej się w tej samej lokalizacji. Umożliwiono również kompleksową diagnostykę oraz dalsze leczenie w Poradni Onkologicznej, do której skierowanie nie jest wymagane.

Pracownia mieści się przy ul. T. Kościuszki 2 w budynku przychodni (II piętro, pok. 216). Rejestracja na mammografię oraz wszelkie informację pod numerem tel. 55 235 89 53 lub 795 130 992.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5