Nowa Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie powstanie przy ulicy G. Gizewiusza

2022-09-21 12:15:02(ost. akt: 2022-09-21 12:22:35)

Autor zdjęcia: arch. UM Ostróda

Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak podpisał akt notarialny dotyczący przekazania działki przy ul. G. Gizewiusza o powierzchni 1,2833 ha na rzecz Skarbu Państwa - Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie reprezentowanego przez zastępcę Komendanta Wojewódzkiego - insp. Jana Markowskiego. Darowizna ta przekazana została na cele publiczne, tj. budowę nowej Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.
Nowa siedziba komendy ma zostać wybudowana przy ulicy G. Gizewiusza w Ostródzie. Obecna siedziba przy ulicy Handlowej jest w złym stanie technicznym i jej część została w lipcu ubiegłego roku wyłączona z użytkowania decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Ostródzie.

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie wystąpiła do burmistrza Ostródy z prośbą o przekazanie działki pod budowę nowej komendy już na początku ubiegłego roku. Kilka wcześniejszych lokalizacji proponowanych przez miasto nie zyskało akceptacji ze strony policji. Ostatecznie Rada Miejska w Ostródzie wyraziła zgodę na przekazanie terenu przy G. Gizewiusza.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5