Zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z gminy Miłomłyn

2022-06-21 16:59:29(ost. akt: 2022-06-21 17:06:30)

Autor zdjęcia: st. kpt. Grzegorz Różański, Piotr Sotnik

Kolejne zawody sportowo pożarnicze w powiecie ostródzkim mamy za sobą. Tym razem 18 czerwca do sportowej rywalizacji stanęły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Miłomłyn.
Sportowe zmagania pożarnicze oglądało wielu kibiców. Na stadionie w Miłomłynie zgromadzili się miłośnicy pożarnictwa i mieszkańcy gminy. Nie zabrakło również zaproszonych gości. Zawody oglądali między innymi senator Bogusława Orzechowska, poseł Zbigniew Babalski, zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Ostrowski, Beata Mazur, przewodnicząca Rady Powiatu Ostródzkiego. Reprezentującym marszałka województwa warmińsko-mazurskiego był dyrektor Bogdan Bartnicki. Obecny był również mł. bryg. Łukasz Jasiński ostródzki Komendant Powiatowy PSP oraz st. kpt. Bogdan Grzymowicz zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Iławie. Tradycyjnie zawody obserwował dh Ryszard Harasim prezes ZOP ZOSP RP i gospodarz zawodów dh Stanisław Siwkowski - burmistrz miasta i gminy Miłomłyn, a zarazem prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP.

Do zawodów przystąpiło 5 drużyn męskich: OSP Miłomłyn, Bynowo i Liwa, a OSP Ostróda i OSP Jarnołtowo gościnnie. Do zmagań sportowo-pożarniczych przystąpiła drużyna MDP OSP Liwa i MDP OSP Miłomłyn. Zgodnie z regulaminem drużyny męskie rywalizowały w konkurencji sztafeta pożarnicza 7x50 metrów z przeszkodami i w ćwiczeniu bojowym. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany. Suma czasów z dwóch konkurencji dawała zwycięstwo. OSP Miłomłyn i OSP Liwa do samego końca liczyły się w walce o zwycięstwo. Zawody wygrali strażacy ochotnicy z Miłomłyna, wyprzedzając minimalnie o 0,7 sekundy OSP Liwa. Trzecie miejsce zdobyła drużyna z OSP Bynowo. Drużyny, które wystartowały gościnnie, nie były klasyfikowane na szczeblu gminnym.


Najmłodsi uczestnicy zawodów znakomicie sobie poradzili i przy ogromnym aplauzie publiczności otrzymali nagrody ufundowane przez posła Zbigniewa Babalskiego, a także medale i upominki ufundowane przez gminę Miłomłyn. Drużyny męskie otrzymały okazałe pucharu i symboliczne czeki na sprzęt pożarniczy ufundowane przez gminę, a mistrzowie – OSP Miłomłyn dodatkowo kombinezon do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych, który ufundowała senator Bogusława Orzechowska.
Opr. st. kpt. Grzegorz Różański
Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5