2022-06-15 11:33:00(ost. akt: 2022-06-15 11:44:28)
Maksymilian Miastowski (Energa-Morliny Ostróda II)

Autor zdjęcia: Krzysztof Jarmołowicz

TENIS STOŁOWY\\\ To już pewne. Dwie drużyny Energi-Morlin Ostróda w przyszłym sezonie zagrają w pierwszej lidze!
Przypomnijmy: pierwsza ekipa Energi-Morlin po sezonie 2021/22 spadła z najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Natomiast drugi zespół ostródzkiego klubu, mimo porażki we własnej hali z Akanzą Lublin 4:6, w końcowym rozrachunku okazał się lepszy o dwa sety i awansował na zaplecze Lotto Superligi, gdzie w sezonie 22/23 grać będą dwie ekipy Energi-Morlin.

Ten mecz to był prawdziwy pingpongowy rollercoaster, w którym było dosłownie wszystko. Od zwrotów akcji, po żółte i czerwone kartki. O stawce i randze tego spotkania świadczy fakt, iż sędziowie aż pięciokrotnie pokazywali kartoniki!

Ostródzianie bardzo dobrze rozpoczęli rewanżowe spotkanie. Maksymilian Miastowski pewnie w trzech setach pokonał Radosława Chrześciana, natomiast Kuba Kwapiś — nie bez kłopotów — zwyciężył z Szymonem Kulczyckim. Podopieczni trenera Tomasza Sposoba prowadzili więc 2:0. Kilkanaście minut później był już remis. Jakub Kuźmicz przegrał z Pawłem Koziełem 1:3, zaś Jacek Barbachowski uległ Marcinowi Litwiniukowi 0:3.

Deble w rewanżu zdecydowanie lepiej rozegrali goście z Lublina. Maksymilian Miastowski i Kuba Kwapiś wygrali pierwszego seta z Koziełem i Litwiniukiem, jednak później kolejne trzy odsłony padły łupem gości. Na drugim stole para Jacek Barbachowski/Jakub Kuźmicz prowadziła 10:7 w pierwszej odsłonie z Tomaszem Słomką i Radosławem Chrześcianem. Tę partię przegrała i jak się później okazało, był to kulminacyjny moment tego pojedynku. Lublinianie wyszli na prowadzenie 4:2 i to oni w tamtym momencie znacząco zbliżyli się do awansu.

Gospodarze wrócili do gry za sprawą Miastowskiego i Kwapisia. Pierwszy z nich gładko pokonał Kozieła, a drugi stoczył pasjonujący pojedynek z Litwiniukiem. W meczu było 4:4, a na dwie ostatnie gry wyszli Barbachowski i Kuźmicz.

Popularny "Barbach" przegrał z Szymonem Kulczyckim w trzech setach, a Jakub Kuźmicz uległ po tie-breaku Radosławowi Chrześcianowi. Tym samym Energa-Morliny II przegrała 4:6 z Akanzą, jednak dwa sety wygrane przez "Orła" były kluczowe w kontekście dwumeczu. Ostróda okazała się bowiem lepsza od Lublina właśnie o dwa sety i to ona w przyszłym sezonie zagra w pierwszej lidze!

Energa-Morliny Ostróda II — ATS Akanza Lublin 4:6

Punkty: Kwapiś, Miastowski po 2 (Energa-Morliny II), Litwiniuk, Kozieł, Chrześcian 1.5, Kulczycki 1, Słomka 0.5 (Akanza)
Żółte kartki: Kwapiś, Kuźmicz (Energa-Morliny II), Kozieł, Kulczycki (Akanza)
Czerwona kartka: Kuźmicz (Energa-Morliny II)
Pierwszy mecz: 6:4 Energa-Morliny II
Awans: Energa-Morliny II