Puchar Tymbarku: Piłkarki z Idzbarka i Durąga jadą do stolicy!

2022-06-02 08:50:19(ost. akt: 2022-06-02 11:19:22)
Drużyna z gminy Ostróda (SP Idzbark i SP Durąg) na podium wojewódzkiego turnieju finałowego rozgrywek "Z podwórka na stadion — O Puchar Tymbarku"

Drużyna z gminy Ostróda (SP Idzbark i SP Durąg) na podium wojewódzkiego turnieju finałowego rozgrywek "Z podwórka na stadion — O Puchar Tymbarku"

Autor zdjęcia: archiwum drużyny

PIŁKA NOŻNA\\\ Duży sukces zespołu z gminy Ostróda, a może być jeszcze większy. Drużyna dziewcząt, którą tworzą piłkarki z SP Idzbark i SP Durąg, wygrała wojewódzkie rozgrywki Pucharu Tymbarku i pojedzie na ogólnopolski finał!

Ponad 90 drużyn, prawie 1000 młodych piłkarek i piłkarzy! Stadion w Iławie już po raz ósmy z rzędu był areną zmagań w finałach wojewódzkich wielkiego turnieju dla dzieci "Z podwórka na stadion — O Puchar Tymbarku". Pomijając lata "pandemiczne" (2020 i 2021), kiedy to z powodu obostrzeń rozgrywki nie doszły do skutku, to Iława od roku 2013 jest gospodarzem ostatnich ośmiu finałów z rzędu. Prawdopodobnie jest to jedyny ośrodek w Polsce, który dostępuje takiego zaszczytu.

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, który podobnie jak inne wojewódzkie związki współtworzy największy tego typu turniej piłkarski dla dzieci w Europie (w dotychczasowych edycjach zagrało ponad 2,5 miliona dziewczynek i chłopców!), musi się dobrze czuć na obiekcie przy ul. Sienkiewicza 1. Właśnie tu rozgrywany był finał wojewódzki AD 2022. Żeby w nim zagrać, to wcześniej trzeba było przebrnąć przez sito eliminacji gminnych/miejskich i powiatowych.

To im należał się puchar
Zanim przejdziemy do podania wyników, to chcieliśmy podkreślić i pochwalić przede wszystkim fajną postawę fair play jednej z piłkarek zespołu U-10 Stomilu Olsztyn. Jej drużyna wygrała turniej i w nagrodę, podobnie jak inne ekipy, które tryumfowały w turniejach kat. U-10 i U-12 (dla kat. U-8 Puchar Tymbarku kończy się na etapie wojewódzkim), pojedzie na wielki, ogólnopolski finał do Warszawy, zostanie on rozegrany 14 czerwca.

Zawodniczka ta jednak schodząc już z boiska głównego, będąc w tunelu prowadzącym do szatni i trzymając w ręku okazały puchar za wygraną, powiedziała do swojego taty: "A właściwie, to dlaczego my dostałyśmy ten puchar? Przecież on powinien trafić do jakiejś przegranej drużyny i dla niej byłaby to super nagroda. Dla nas nagrodą jest już sam wyjazd do Warszawy. Szkoda, że oni nie dostali tego pucharu...". Szacunek, piłkarko!

SP Idzbark mistrzem!
Wracamy na boisko. Finały roku 2022 będą bez wątpienia bardzo dobrze wspominali m.in. w klubie KKP Jezioranki. Młode iławianki wygrały w turnieju U-8. Jak już wiemy, zwycięskie zespoły tej kategorii do stolicy nie pojadą, rozgrywki kończą się dla nich na tym etapie, ale spokojnie — to na pewno nie ostatnia edycja turnieju "Z podwórka na stadion...".
Turniej finałowy także bardzo dobrze będą wspominali w Constrakcie Lubawa. Ich drużyna wygrała w kat. U-8 chłopców — to kolejny sukces klubu piłkarskiego z gminy i miasta Lubawa.

Przechodzimy do starszych kategorii, gdzie już rządziły nie ekipy z powiatu iławskiego, tylko przede wszystkim z Olsztyna, ale także z ... gminy Ostróda! W rywalizacji dziewczynek w kat. U-10 wygrała ekipa AS Stomil Olsztyn. W kategorii chłopców do 10 roku życia zwyciężyła SP 18 Mamy Talenty Olsztyn. Zresztą, piłkarze tej szkoły (ściśle współpracującej z Akademią Piłkarską Żuri Olsztyn) wygrali także w rywalizacji U-12, tym samym stając się jednym z nielicznych klubów w kraju (a może i jedynym), który wprowadził do ogólnopolskiego finału aż dwie swoje drużyny.

Piotr Żurawel i sztab szkoleniowy ekipy już może sposobić się do wyjazdu do stolicy. Podobnie jak zespół dziewcząt stworzony z uczennic Szkoły Podstawowej w Idzbarku i Szkoły Podstawowej w Durągu (grał jako SP Idzbark) — ta drużyna wygrała turniej wojewódzki U-12 (trenerzy: Łukasz Błażejewski i Piotr Garnusz).

Ekipa z gminy Ostróda wygrała wszystkie mecze w turnieju! Zarówno te grupowe (w finałowych rozgrywkach było osiem zespołów, które podzielono na dwie grupy), jak i półfinał i finał. W pięciu rozegranych meczach połączone siły z Idzbarka i Durąga straciły tylko jedną bramkę. Nie może więc dziwić fakt, że najlepszą bramkarką turnieju U-12 dziewcząt została Oliwia Liszewska z SP Idzbark!

Zespołom, które uzyskały awans do finału ogólnopolskiego, życzymy powodzenia w Warszawie!

ZWYCIĘSKI SKŁAD SP IDZBARK: Maja Żebrowska, Alicja Migawska, Izabela Sikorska, Maja Demusz, Iga Stankiewicz, Natalia Wolak, Lena Matwis, Lena Hudzia, Oliwia Liszewska, Weronika Spychała,

WYNIKI FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO
PUCHARU TYMBARKU
Iława, 2022

Podajemy pierwsze "3"

Dziewczynki U-8:
1. Jezioranki Iława
2. SMS Kurzętnik
3. Junior Ełk

Chłopcy U-8:
1. Constract Lubawa
2. Granica Kętrzyn
3. SP 18 Mamy Talenty Olsztyn

Dziewczynki U-10:
1. AS Stomil Olsztyn
2. Diabełki Zwierzewo
3. SMS Kurzętnik

Chłopcy U-10:
1. SP 18 Mamy Talenty Olsztyn
2. Olimpia Elbląg
3. SP 2 Nidzica

Dziewczynki U-12:
1. SP Idzbark
2. Poncio Lidzbark
3. SP Kandyty

Chłopcy U-12:
1. SP 18 Mamy Talenty Olsztyn
2. ZSS Ełk
3. SP4 Iława

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5