W Nadleśnictwie Stare Jabłonki dzieci posadziły las

2022-05-14 08:29:16(ost. akt: 2022-05-14 08:35:38)

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Stare Jabłonki

W ramach zajęć edukacyjnych zorganizowane zostały akcje sadzenia lasu, w której uczestniczyły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku.
22 kwietnia w Leśnictwie Potok uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Idzbarku zapoznali się z cyklem rozwojowym lasu oraz pod czujnym nadzorem leśniczego Łukasza Glica posadzili sadzonki dębu. Każdy z uczestników miał możliwość sadzenia drzewa.

W dniu 25 kwietnia leśniczy Leśnictwa Warlity Tomasz Ramczykowski gościł w Przedszkolu w Starych Jabłonkach przybliżając przedszkolakom codzienną pracę leśnika w ramach doradztwa zawodowego oraz opowiedział o tym jak rośnie las, jakie zwierzęta w nim żyją, opowiadał nie tylko o tych dużych, ale i o tych najmniejszych z mikro i makrofauny.

Z kolei 26 kwietnia również dzieci z Przedszkola w Starych Jabłonkach przyszły na powierzchnię odnowieniową w Leśnictwie Gąsiory, gdzie Marek Murzyn przekazał im interesujące informacje dotyczące pracy leśnika. Każde dziecko aktywnie uczestniczyło w sadzeniu młodych drzewek bukowych i modrzewiowych.

Podczas zajęć zwrócona została szczególna uwaga na problem śmieci w lesie. Wszyscy musimy dbać o naszą przyrodę.
Źródło: Nadleśnictwo Stare Jabłonki


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5