"Coś poprawić? Jedynie swój czas!" — uczestnicy chwalą I Bieg "W samo południe" w Samborowie [zdjęcia, video]

2022-03-30 11:16:22(ost. akt: 2022-03-30 12:47:29)
Na zdjęciu, od lewej strony: Damian Błaut (2 miejsce w biegu mężczyzn), Adrian Przybyła (zwycięzca biegu mężczyzn) i szeryf Bogusław Fijas

Na zdjęciu, od lewej strony: Damian Błaut (2 miejsce w biegu mężczyzn), Adrian Przybyła (zwycięzca biegu mężczyzn) i szeryf Bogusław Fijas

Autor zdjęcia: UG Ostróda

Współpraca osób z obu brzegów Drwęcy dała super efekt. I Bieg "W samo południe" o Puchar Wójta Gminy Ostróda, którego pomysłodawcami i współorganizatorami byli także ludzie sportu z powiatu iławskiego, jest bardzo dobrze oceniany.

W niedzielę (27 marca) w Samborowie (gmina Ostróda), na liczącej 10 km trasie, odbył się pierwszy w historii bieg o puchar wójta gminy Ostróda. Jak informowaliśmy w zapowiedzi biegu, to wspólna inicjatywa sportowa władz gminy Ostróda, z wójtem Bogusławem Fijasem na czele, Piechotka Team, klubu sportowego prowadzonego przez Jarosława Piechotkę, który był dyrektorem I Biegu w Samborowie (klub ma filię w Suszu i Zalewie) oraz Radosława Etmańskiego, biegacza z Iławy, pomysłodawcy biegu.

VIDEO Z BIEGU W SAMBOROWIE
źródło: MK Film Studio Iława

Nazwa biegu, tak jak w porządnym westernie: "W samo południe". Ba! Nawet wójt Fijas na potrzeby westernu tego dnia wcielił się w rolę szeryfa. Jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie!


Początkowo limit zapisów wynosił 150 osób. Szybko jednak ta pula została wykorzystana, więc zwiększono ją do 170 osób. Tu także wszystkie miejsca zostały zajęte, mało tego — do organizatorów, już po zamknięciu systemu zgłoszeniowego, wciąż zgłaszały się osoby, które chciały pobiec w Samborowie.

Start niedzielnego biegu nastąpił o 12.00. Biegaczki i biegacze w trasę ruszyli z okolic boiska Orlik i szkoły podstawowej w Samborowie. Do pokonania było 10 kilometrów, a nawierzchnia na tym odcinku jest mocno urozmaicona: trasa wiedzie drogą asfaltową, leśną ścieżką, a nawet... nasypem kolejowym!

W relacji zamieszczonej na stronie facebookowej gminy Ostróda czytamy:
— Do rywalizacji przystąpiło 170 zawodników na dystansie 10 km. W zawodach w kategorii mężczyzn zwyciężył Adrian Przybyła (Iława), który wyprzedził Damiana Błauta (Tyrowo) i Pawła Tadejewskiego (Ostróda). Wśród pań najszybsza okazała się Agnieszka Przybyła (Iława) [żona Adriana Przybyły, także zwycięzcy — przyp. red], przed Darią Zaraś (Iława) i Katarzyną Piechocką (Ostróda) — organizator wymienia pierwsze trójki klasyfikacji końcowej.

— Najlepsi zawodnicy, który uplasowali się na miejscach I-V, otrzymali pamiątkowe puchary. Ponadto za miejsca I-III w kategorii open zawodnicy otrzymali vouchery do wykorzystania na sprzęt sportowy. Organizatorzy wyróżnili także najstarszego zawodnika biegu, którym został pan Edmund Sowiński z Płocka (80 lat). Wszyscy uczestnicy I Biegu "W samo południe" otrzymali specjalnie przygotowane koszulki i pamiątkowe medale. Ponadto wszyscy zawodnicy mieli możliwość wylosowania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów i partnerów biegu.
Dziękujemy wszystkim osobom, służbom, sponsorom za pomoc przy organizacji. Zawodnikom dziękujemy za zdrową, sportową rywalizację i zapraszamy za rok! — dodaje UG Ostróda.

Z zapełnieniem listy startowej nie powinno być także żadnych problemów w przyszłorocznej edycji. Organizatorzy biegu zapytali, przy pomocy internetu, uczestników inauguracyjnej edycji "W samo południe": — No to polatali w Samborowie.... Prosimy o komentarz: co ulepszyć, co poprawić? Pozwoli nam to robić dobre bieganie dla sportowców — napisał Radek Etmański.

Poniżej niektóre odpowiedzi na to pytanie:

"Woda w kubeczkach i będzie idealnie"

"Ja nie zauważyłem mankamentów (trasa, obstawa extra, zabezpieczenie, logistyka super). Zwiększyłbym następnym razem limit zawodników."

"Wszystko z dużym plusem"

"Super start, podobało mi się"

"Było zacnie, fajna traska, super organizacja"

"Super bieg. Organizacja na najwyższym poziomie, jedzonko dużo i pysznie. Pakiet rzadko spotykany na te czasy. Trasa przepiękna. Brawo. Na pewno jestem tu za rok"

"Mega trasa i organizacja. Nie ma się do czego przyczepić, a lubię. Zgłaszam chęć wzięcia udziału za rok"

"Już czekam i jestem gotowy na przyszłoroczną edycję. Mega impreza! Sztos debiut! Najlepsza Życiówka organizatorzy!" — to akurat komentarz Adriana Przybyły z Iławy, który wygrał wśród mężczyzn.

"Było mega, wysoki poziom zawodów. Wreszcie bieganie zawitało do Samborowa. Zróbcie tylko dedykowaną stronę zawodów np. na fejsie i motywujcie Samborowiaków, bo coś mało mieszkańców startowało. Do zobaczenia następnym razem"

"Wszystko było mega rewelacyjnie!! Proponuję tylko rozgrzewkę na orliku"

"Super trasa, dużo w lesie i to jest piękne"

"Bardzo fajna trasa. Ja bym nic nie zmieniała."

"Bardzo dobre bieganie, dzięki świetnej organizacji ma się rozumieć"

I na koniec:
"Poprawić? To jedynie swój czas. Reszta Mega!"

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5