Wójt przegrał w sądzie w trybie referendalnym

2021-09-02 20:15:08(ost. akt: 2021-09-02 20:44:41)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W środę w Sądzie Okręgowym w Elblągu odbyła się rozprawa w trybie referendalnym. Adam Szczepkowski wniósł sprawę przeciwko Piotrowi Kołodziejskiemu z komitetu referendalnego. Dziś zapadł wyrok: sąd oddalił wniosek wójta w całości.
Czego dotyczył wniosek Adama Szczepkowskiego? Wójt zarzucił Piotrowi Kołodziejskiemu, że rozpowszechnia i publikuje nieprawdziwe informacje, które mają go dyskredytować. Przedstawia go jako osobę nietolerancyjną, kierującą pod adresem radnych groźby i inwektywy, zapewniającą zatrudnienie swoim bliskim i znajomym, wykorzystującą środki finansowe gminy do własnych celów itd.

Sędzia odroczył termin posiedzenia do czwartku, zobowiązując Piotra Kołodziejskiego do przygotowania dokumentów potwierdzających opisane fakty. Po zapoznaniu się z dokumentami, w czwartek Sąd Okręgowy w Elblągu oddalił wniosek wójta w całości. Jak podkreślił sędzia w ustnym uzasadnieniu, żądania wójta były absolutnie bezzasadne, gdyż wszystkie sformułowane przez Piotra Kołodziejskiego tezy miały pokrycie w faktach. Sędzia dodał, że wójt sformułował zarzuty, które nie miały jakichkolwiek podstaw.

- Ten wyrok powinien być jasną wskazówką dla mieszkańców, którzy w niedzielę zadecydują o przyszłości Adama Szczepkowskiego - skomentował wyrok sądu Piotr Kołodziejski. - Od tego wyroku nie będzie odwołania . Mam nadzieję, że my jako społeczność Gminy Grunwald staniemy na wysokości zadania.

Referendum w sprawie odwołania wójta Adama Szczepkowskiego przed upływem kadencji odbędzie się w niedzielę 5 września.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5