Tężnia solankowa jak młyńskie koło

2021-06-17 14:46:22(ost. akt: 2021-06-17 14:49:20)

Autor zdjęcia: Archiwum UMiG Miłomłyn

W Miłomłynie trwają prace przy budowie tężni solankowej, zlokalizowanej przy ul. Zatokowej w pobliżu Jeziora Ilińsk.
Powstała już centralna bryła tężni, która będzie miała kształt koła młyńskiego – symbolu umieszczonego w herbie miasta i gminy Miłomłyn. Wykonawca, którym jest Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa „PYZAK”, zajmuje się obecnie układaniem tarniny na konstrukcjach szkieletu.

Do wykonania są jeszcze m.in. nawierzchnie utwardzone i schody ziemne, trasa leczenia spacerowego oraz zagospodarowanie terenu wokół tężni, w tym budowa wiaty inhalacyjnej, montaż altan, pergoli i ławek przy tężni oraz urządzenie zieleni.

— Budowa tężni zakończy się we wrześniu tego roku — mówi Stanisław Siwkowski, burmistrz Miłomłyna. — Po zakończeniu budowy czekają nas jeszcze próby wodne, instalacja monitoringu i bezpłatnej strefy wifi. Potem będzie służyła naszym mieszkańcom i turystom, a w przyszłości pensjonariuszom w uzdrowisku.

W ten sposób Miłomłyn rozbudowuje infrastrukturę uzdrowiskową. Gmina otrzymała na tę inwestycję dofinansowanie w wysokości 3,6 mln złotych na realizację projektu „Budowa tężni solankowej w Miłomłynie wraz z małą architekturą i infrastrukturą techniczną”. Pieniądze pochodzą z RPO WiM 2014-2020. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 4,2 mln zł.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5