Lustrator na Wzgórzach Dylewskich zlustruje formę biegaczy

2021-05-21 11:37:11(ost. akt: 2021-05-21 12:09:49)
Zamiast kolejnej edycji Biegu Sasinów na Wzgórzach Dylewskich w niedzielę odbędzie się trening

Zamiast kolejnej edycji Biegu Sasinów na Wzgórzach Dylewskich w niedzielę odbędzie się trening

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Treningowe bieganie z numerami startowymi, pomiarem czasu i medalami. Tego jeszcze nie było w gminie Ostróda. Takie rzeczy tylko na Wzgórzach Dylewskich, dokąd w niedzielny poranek zapraszamy na trening pod nazwą Bieg Sasinów - Lustrator. Start o godz. 9.
Lokalnym amatorom biegów długodystansowych polecamy w najbliższą niedzielę (23 maja) wycieczkę na Wzgórza Dylewskie. Tam w niedzielne przedpołudnie będzie można sprawdzić swoją formę na trasach wokół najwyższego wzniesienia Warmii i Mazur. Z powodu panującej od ponad roku pandemii nie udało się zorganizować kolejnej edycji dorocznego Dylewskiego Crossu, który rozpoczął się od Biegu Sasinów.

Pomysłodawcą letniego i zimowego biegania wokół Góry Dylewskiej jest Jacek Tracz ze Stowarzyszenia Miłośników Wzgórz Dylewskich (SMWD). Nasz lokalny góral nizinny nie poddał się pandemii Covid-19 i w niedzielę stałych bywalców Dylewskiego Crossu zaprasza do Wysokiej Wsi. Tam o godz. 9 rozpocznie się trening pod nazwą Bieg Sasinów - Lustrator.

- Początkowo nazwałem go Kwalifikator, ale poloniści ostródzcy przekonali mnie, że nazwa Lustrator będzie lepsza - mówi Jacek Tracz z SMWD.

Niedzielny trening w formie Biegu Sasinów - Lustrator ruszy spod Starej Szkoły w Wysokiej Wsi o godz. 9. Nie ma wpisowego za udział w treningu, organizatorzy nie prowadzą też formalnych zapisów. Za to będą numery startowe, medale, nagrody i woda na mecie. Najlepszym uczestnikom treningu wokół Góry Dylewskiej zmierzony zostanie czas.

- Treningowe trasy są wymagające, krótsza ma niecałe 15 kilometrów, a dłuższa to dystans około 25 kilometrów - dodaje Tracz..- Trening będzie lustrować naszą formę po zimie i nasze możliwości przed startami w innych biegach. Trasy poprowadzone są najładniejszymi, ale też najtrudniejszymi fragmentami Wzgórz Dylewskich.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5