Listem wójta Grunwaldu zajmie się prokuratura

2021-04-24 11:12:15(ost. akt: 2021-04-24 11:29:13)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Jedna z radnych, której najbliższa rodzina została zaatakowana w liście wójta gminy Grunwald do premiera, już złożyła zawiadomienie w prokuraturze. Jak się dowiedzieliśmy, będą kolejne.
- Po tym jak wójt gminy Grunwald wysłał list do premiera, w którym opisując konflikt z radą zawarł dane wrażliwe dot. radnych, jedna z nich zawiadomiła o przestępstwie prokuraturę. Zawiadomienie trafiło do prokuratury rejonowej w Elblągu - poinformował portalsamorzadowy.pl

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu potwierdził, że takie zawiadomienie o popełnieniu przez wójta przestępstwa, jakim jest zniesławienie, wpłynęło do Prokuratury Rejonowej w Ostródzie, która wystąpiła do Prokuratury Okręgowej w Elblągu o wyłączenie jej z tej sprawy w celu zapewnienia bezstronności. Ta przekazała sprawę elbląskiej prokuraturze rejonowej.

Chodzi o sprawę głośnego listu wójta Adama Szczepkowskiego, który w piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego opisał konflikt z radą gminy i o układzie "szkodzącym interesom mieszkańców". Największe kontrowersje wzbudziło wymienienie w liście z nazwiska dwóch radnych i podanie informacji, że ich córki są lesbijkami oraz że jedna z radnych leczy się psychiatrycznie.

To pierwsze zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Kolejne zapowiedziała druga radna.
Wójt gminy Grunwald od czasu ujawnienia treści listu nie odpowiada na pytania dziennikarzy i odmawia komentarzy.

.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5